В Україні викрили угруповання, яке створило фейкові сайти банків і обкрадало українців

Роботу фішингових веб-ресурсів вже заблокували.

06.01.2023
В Україні викрили угруповання, яке створило фейкові сайти банків і обкрадало українців

Як повідомили у Львівській обласній прокуратурі, про підозру повідомили чотирьом учасникам злочинної організації за фактом створення, керівництва злочинною організацією, а також участь у ній, несанкціонованого втручання в інформаційні (автоматизовані) системи під час дії воєнного стану та шахрайстві з використанням електронно-обчислювальної техніки (ч. 1, 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28, ч. 5 ст. 361, ч. 4 ст. 28, ч. 4 ст. 190 КК України).

За даними слідства, підозрювані організували схему обкрадання громадян за допомогою так званих фішингових сайтів. Для цього вони здійснювали масове розсилання смс-повідомлень з інформацією про можливість отримання допомоги від держави для внутрішньо-переміщених осіб, вказуючи посилання на фейкові сайти банківських установ, з метою заволодіння кодами доступу до банківських рахунків потерпілих. Надалі, шляхом несанкціонованого втручання в роботу веб-ресурсів банків України, учасники злочинної організації незаконно заволодівали грошовими коштами.

Фігурантів затримано в порядку ст. 208 КПК України. Роботу фішингових веб-ресурсів заблоковано.

Під час обшуків у них було виявлено та вилучено мобільні телефони, десятки сім-карток операторів зв’язку, комп’ютери та ноутбуки, електронні накопичувачі інформації, банківські картки та готівка в сумі 13 500 доларів та 1 900 євро.

Слідчі дії тривають, вирішується питання про обрання затриманим запобіжних заходів.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.