В Україні викрили російську фінансову піраміду на майже 40 млн доларів

Масштабну шахрайську схему замаскували під псевдоінвестиційний проєкт “Life is good”.

04.04.2023
В Україні викрили російську фінансову піраміду на майже 40 млн доларів
Фото: СБУ

Організатори “піраміди” пропонували своїм клієнтам стати інвесторами та переказати гроші на рахунок компанії, яка нібито допомагає “примножувати” капіталовкладення, повідомляє СБУ.

За матеріалами слідства, зловмисники отримали майже 40 млн доларів, обдуривши при цьому понад 1 тисячу людей. 

Для користування “послугою” шахраї розробили власний вебресурс з обліковими записами потенційних “інвесторів”. Вони обіцяли “вкладникам” стабільні прибутки у вигляді “дивідендів” від інвестування в акції перспективних підприємств світового рівня. Крім того, шахраї “гарантували” своїм клієнтам “бонуси” у разі залучення до проєкту нових учасників.

Отримані від інвесторів гроші ділки збирали на власні криптогаманці та банківські рахунки.

За даними слідства, до організації оборудки причетні понад 10 осіб. Насамперед це громадяни росії.

“Спочатку “проєкт” діяв лише на території рф, але після 2017 року його поступово намагались реалізувати в Україні через масовану рекламну кампанію в інтернеті та відкриття офісу у Києві”, – зазначають у відомстві. 

Після початку повномасштабного вторгнення організатори “піраміди” хотіли приховати свою причетність до неї. Для цього налагодили механізм залучення віртуальних активів через мережу обмінних пунктів криптовалюти по всій території України.

Під час обшуків у київському офісі та за адресами проживання зловмисників виявили:

  • комп’ютери, мобільні телефони, бухгалтерію та чорнові записи із доказами протиправної діяльності;
  • сувенірну та рекламну продукцію, яку ділки використовували для залучення “інвесторів”.

Наразі одному із топменеджерів “інвестпроєкту” повідомили про підозру за ч. 3 ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство).

Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину і притягнення винних до відповідальності.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.