В Україні встановили перший протез дитині, яка втратила ногу внаслідок обстрілу росіян

6-річній Марині удосконалили протез, тепер він подібний до справжньої ніжки.

15.03.2023
В Україні встановили перший протез дитині, яка втратила ногу внаслідок обстрілу росіян

Перша дитина з ампутацією через військову травму була протезована в Україні. Про це повідомили у “Охматдиті”.

У лікарні розповіли, що вже 10 місяців Маринка з Херсонщини проходить лікування та реабілітацію в Охматдиті. На початку травня дівчинку поранили: у її будинок влучив снаряд, спричинивши дитині тяжкі травми ніг. У лікарні Кривого Рогу дівчинці ампутували ніжку вище коліна, але врятували життя. Пізніше довготривале лікування у відділенні ортопедії і травматології та фізичну і психологічну реабілітацію Маринка проходила в “Охматдиті”.  

Коли дівчинку доправили в “Охматдит”, вона майже постійно лежала. Зрідка сідала на ліжко, але самостійно не могла переміщатися.

“Основними завданнями реабілітації перед протезуванням були: зміцнити м’язи тіла, підготувати ніжку до протезування, навчити дитину тримати координацію на одній нозі та вільно переміщатися у просторі”,— ділиться Назар Борознюк, фізичний терапевт.

Із першого дня в лікарні з Мариною та її рідними працює психологиня. З нею дитина займається арттерапією: малює, ліпить, вирізає.

“Це забезпечує зниження рівня тривожності”, — розповідає психологиня Тетяна Підкова.

Марина стала першою дитиною, яка була протезована в Україні. Її батьки хотіли протезувати доньку саме на Батьківщині, аби оминути складні перельоти та мати можливість постійної допомоги реабілітолога та протезиста.

Протез для дівчинки зробили в Києві в “Ортотех-Сервіс”. Протезист Олександр Стеценко розповідає, що це перший протез, який він робив для дитини. Дитяче протезування набагато складніше ніж доросле, бо діти постійно ростуть та змінюються, також процедура потребує більш уважного підходу до пацієнта.

Тепер протез дівчинки удосконалили та зробили косметичним — подібним до справжньої ніжки. Це допоможе Марині подолати психологічний страх та соціалізуватися серед однолітків. Команда лікарні продовжує займатися з Мариною та її родиною.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.