В Україні ув’язнили чотирьох окупантів

Їх узяли в полон під Бахмутом і Вугледаром.

19.03.2023
В Україні ув’язнили чотирьох окупантів

В Україні ще четверо російських окупантів отримали від 10 до 12 років ув’язнення. Про це повідомили в СБУ 18 березня.

Засуджені воювали проти України в складі підрозділів південного військового округу зс рф.

“Українські захисники взяли їх у полон під час бойових дій на Бахмутському та Вугледарському напрямках”, – зазначили в спецслужбі.

Один із них був командиром мотострілецького взводу 2 армійського корпусу рф. Цей окупант воював проти України з 2014 року, ще під час антитерористичної операції (АТО). Після початку повномасштабної війни він наказував обстрілювати міста України на Сході із артилерійських установок Піон.

Інший російський бойовик після 24 лютого 2022 року брав участь у штурмах населених пунктів Донецької та Луганської областей.

Тюремний термін отримав і окупант, який у складі 5 окремої мотострілецької бригади Оплот пробував захопити селище Велика Новосілка (Донецька область).

Четвертий бойовик із 2014 року входив до складу створеного рф “розвідувального управління республіканської гвардії” терористичного формування “днр”. Спочатку він охороняв російські тюрми, в яких окупанти незаконно утримували учасників руху опору. Після повномасштабного вторгнення рф бойовик брав участь в атаках на українські міста на Східному фронті.

Суд визнав чотирьох окупантів винними за кількома статтями Кримінального кодексу України:

  • державна зрада (ст. 111);
  • посягання на територіальну цілісність і недоторканність України (ст. 110);
  • участь у терористичній групі чи терористичній організації (ст. 258-3);
  • участь у не передбачених законом воєнізованих або збройних формуваннях (ст. 260).

Один із засуджених отримав 10 років ув’язнення, а троє інших – 12 років.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.