В Україні понад 25 тисяч юридичних осіб пов’язані з рф і Білоруссю

Аналітична онлайн-система YouControl виявила в Україні понад 25 тисяч юридичних осіб, пов’язаних із росією та Білоруссю.

12.05.2023
В Україні понад 25 тисяч юридичних осіб пов’язані з рф і Білоруссю

Про це повідомив засновник YouControl Сергій Мільман на пресконференції, передає “Суспільне”.

За словами Мільмана, від початку повномасштабного вторгнення рф аналітики переорієнтувалися, щоб відшукувати російський слід серед українського бізнесу.

“І наразі аналітиками YouControl знайдено понад 25 тисяч юридичних осіб, які мають зв’язок із рф і Республікою Білорусь”, — сказав Мільман.

Також у системі YouControl відображається інформація ризиків зв’язків юридичних компаній з країнами, недружніми до України. Йдеться про Китай, Північну Корею, Кубу, Нікарагуа.

Засновник YouControl розповів, що пошук і стягнення активів підсанкційних осіб ускладнює відсутність Державного реєстру арештованих активів.

“Такий реєстр дуже потрібний, але зараз свій механізм контролю запропонувала компанія StateWatch, і це добре. Ці активи завдяки контролю громадськості мають бути реалізовані з максимальною ефективністю, далі ці гроші будуть іти на відновлення України або на ЗСУ”, — сказав Мільман.

Зараз Україна не може нічого робити з активами на території росії, але відповідна інформація продовжує збиратися. Найбільша ж увага приділяється активам на території України. Також триває робота над створенням Державного реєстру санкцій. Станом на сьогодні в Україні відомо про 30-50 великих активів підсанкційних осіб, які можна стягнути на користь держави.

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) систематично готує документи для запровадження санкцій проти людей та компаній, які співпрацюють з Росією. Віднедавна з цими даними можна ознайомитися за допомогою онлайн-сервісу YouControl.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.