В Україні подорожчали комунальні послуги

Крім того, планують підвищити тарифи на воду та електрику.

15.03.2023
В Україні подорожчали комунальні послуги
Фото: умовне

Про це повідомляє Держстат, передає Obozrevatel. 

Так, у лютому-2023, порівняно з лютим-2022, вартість послуг ЖКГ зросла на 5,2%. Найбільше – утримання та ремонт житла, на 25,1%.

Зазначається, що значно подорожчало прибирання сміття – на 14,3%, а водопостачання зросло у ціні на 1,6%. А крім того:

  • послуги з управління багатоквартирними будинками – на 1,4%;
  • каналізація – на 1,2%;
  • гаряча вода, опалення – на 0,2%.

Вартість електроенергії не змінилася. А от природний газ взагалі здешевшав – на 0,4%.

За місяць (лютий у порівнянні з січнем) розцінки змінилися не так помітно. Відтак, загальне подорожчання склало лише 0,1%. Зокрема:

  • утримання та ремонт житла подорожчало на 1,1%;
  • водопостачання – на 1,6%;
  • прибирання сміття – на 0,5%;
  • каналізація – на 1,2%;
  • послуги з управління багатоквартирними будинками – на 0,4%.

Низка ж послуг залишилась в колишній вартості. Це:

  • електроенергія;
  • природний газ;
  • гаряча вода, опалення.

Водночас Нацкомісія з питань енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) має намір підвищити для українців тариф на воду. Для деяких водоканалів подорожчання становитиме близько 20-30%. При цьому зростання відбудеться двома етапами – з квітня та з липня 2023-го.

Крім того, готується підвищення тарифів на електрику. Озвучити нові плани можуть уже у квітні. При цьому Кабмін має ухвалити спеціальну постанову.

Як розповів радник прем’єр-міністра України Юрій Бойко, невідомо як саме проходитиме підвищення. Водночас він зазначив, що нинішня система тарифів, за якої ті, хто споживає менш як 250 кіловат-годин на місяць, сплачує 1,44 грн за 1 кіловат-годину, а хто більше – 1,68 грн є неправильною.

“Визначати стан споживачів за обсягом споживання некоректно. Адже перші 250 кіловат-годин нічим з точки зору вартості не відрізняються від наступних”, – пояснив він.

За його словами, ринкова вартість струму становить 2,5-3,5 грн за кВт*годину, тоді як більшість українців платять 1,44 грн за кВт*годину. Таким чином, при споживанні 250 кВт*год щомісяця потрібно платити за струм 360 грн (при споживанні 251 кВт*год – вже 421,6 грн). Якщо вартість електроенергії збільшать вдвічі, то за споживання 250 кВт*годину доведеться платити вже 720 грн.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.