В Україні планують позбавитись від “хрущовок” та “панельок”

Відповідний законопроєкт ухвалили у першому читанні в парламенті.

27.04.2023
В Україні планують позбавитись від “хрущовок” та “панельок”
Фото: умовне

Станом на 2019 рік в Україні налічувалось понад 30 тисяч будинків. З них — 7 646 побудовані до 1919 року і 58, яких вважаються аварійними. Ще близько 9700 збудовані у період від 1920 до 1953-тіх років, 45 — визнані аварійними. І лише 785 домівок зведені між 1990 та 2010-им роками. Про це повідомляє телеканал ІНТБ.

У Тернополі найбільше “хрущовок” і панельок” розташовані на “Дружбі”, “Алясці”,  “Сонячному” та “Східному” масивах. І стан цих житлових комплексів різний, розповідає архітектор Кирило Чуйко. Наприклад, на “Дружбі” вони в кращому стані, бо збудовані капітальніше. Панельні будинки також потребують ретельного обстеження.

Час експлуатації цих житлових будинків обмежений, максимум сто років. Тому, оскільки зараз більшість будинків ще не перейшли цю межу — їх легше і дешевше відновити, ніж зносити і будувати з нуля. Сам законопроєкт буквально регламентує проведення комплексної реконструкції. Проте спрямувати до дії не може.

Багато запитань викликає і процес реалізації задуму. А точніше процес перемовин з мешканцями будинку, який збираються зносити. Адже питання “де вони житимуть на час будівництва” виникає відразу. Відповідь у законопроєкті є. Людей або тимчасово відселятимуть, або одразу дадуть квартиру в іншому будинку. Проте тут є нюанси, зокрема людський фактор: не всі погоджуватимуться переїхати в іншу домівку.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.