В Україні майже не лишилося шкіл, де б вивчали російську мову та літературу

Проте, в деяких школах Одеської та Кіровоградської областей діти досі вчать російську.

23.11.2022
В Україні майже не лишилося шкіл, де б вивчали російську мову та літературу
Фото: умовне

Про це повідомляє “Нова українська школа”, посилаючись на дані обласних департаментів освіти. 

У Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Київській, Львівській,

Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій та Чернігівській областях відсутні заклади дошкільної та загальної середньої освіти, у яких навчальний процес здійснюється російською мовою.

Також у цих областях (крім Одеської) “російську мову” та “російську літературу” не викладають у школах ні як основну навчальну дисципліну, ні як факультатив.

У навчальному закладі Онуфріївської селищної ради Кіровоградській області 111 дітей вивчають російську мову як предмет.

Департамент освіти Одеської області, посилаючись на право вибору індивідуальної освітньої траєкторії (частина 1 статті 53 Закону України “Про освіту”), повідомляє, що в області: 

  • до основних предметів “російська мова та читання” входять в 1 ЗЗСО приватної форми власності (Одеський приватний навчально-виховний комплекс “Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів “Гармонія-ХХІ століття” Одеської області). Там російську вивчає 10 учнів;
  • факультативні заняття з російської мови та літератури відбуваються в 3 школах комунальної форми власності Одеси та 8 закладах загальної середньої освіти приватної форми власності.

У Харківській області відсутні ЗЗСО, де б викладали названі предмети чи проводили навчання російською мовою. Водночас департамент освіти області повідомляє, що “станом на 01.01.2022 кількість закладів дошкільної освіти в Харківській області, в яких освітній процес відбувався російською мовою, становила 21 заклад”.

Щодо Херсонської області, наявна інформація стосується лише обласного центру: міська рада повідомляє, що навчання відбувається українською мовою, мову й літературу країни-агресора не вивчають як предмет.

У Запорізькій області 59 з 67 територіальних громад перебувають під окупацією, що унеможливлює отримання достовірної інформації.

Луганська, Донецька, Закарпатська та Житомирська ОВА не надали інформації. 

Нагадаємо, що нещодавно Київська міська рада вилучила російську мову з навчальних програм шкіл і дитячих садків міста.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.