В Україні досі не націоналізували понад 900 комерційних об’єктів рф

Кабмін затвердив цей перелік ще пів року тому.

07.03.2023
В Україні досі не націоналізували понад 900 комерційних об’єктів рф
Фото: умовне

Про це повідомляє група аналітиків Trap Aggressor з посиланням на відповідь Мінекономіки.

Зокрема, йдеться про корпоративні права на 79 підприємств та рухоме майно: 

  • 8 літаків; 
  • 11 морських суден; 
  • 552 одиниці рухомого складу РЖД (напіввагони, вагони, платформи, тягачі тощо); 
  • 58 легкових автівок; 
  • 18 автобусів та вантажівок; 
  • складові для літаків, авто, причепи, газовидобувні конструкції.

Також у списку на вилучення містяться дані про корпоративні права таких відомих підприємств:

  • 100% ТОВ “ТАТНЄФТЬ- АЗС-УКРАЇНА”, що належить російському ПАТ “ТАТНЄФТЬ”, яке повʼязують із президентом Татарстану Рустамом Мінніхановим.
  • 93% ПАТ “Енергомашспецсталь”, що через кіпрську компанію входить у структуру держкорпорації росатом.
  •  25% ПАТ “Крюківський вагонобудівний завод”, що належать наближеному до російського Мінторгівлі бізнесменові Станіславу Гамзалову.
  • 100% ТОВ “Брокард Україна”, що належить кіпрській компанії “Інденон Холдинг Лімітед”, яка контролюється Мінторгівлі рф.

“Затягування націоналізації свідчить про серйозні проблеми й недоліки у процедурах прийняття рішень та вимагає швидкої реакції від відповідальних органів влади”, – зазначають у Trap Aggressor.

Нагадаємо, 5 серпня 2022 року Кабінет Міністрів ухвалив проєкт указу Президента про вилучення 903 об’єктів, які належать російській федерації та її резидентам. За інформацією “Схем”, далі документ передали в РНБО, але повернули назад в уряд, а саме в Мінекономіки, на доопрацювання. З того часу, рішення про вилучення так і не було ухвалено. 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.