В ОП розповіли, в якому альянсі повинна бути Україна

Україна повинна вступити у військовий альянс, щоб після війни Росія знову не напала.

01.09.2022
В ОП розповіли, в якому альянсі повинна бути Україна
Фото ілюстративне

Це може бути вступ до НАТО без ПДЧ або новий безпековий альянс.

Про це в етері ТСН заявив радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк.

“Ми повинні бути в якомусь альянсі, бо це – єдиний формат безпеки Європи. Консолідований, колективний формат. Ми про це постійно говорили, але наші партнери теж не розуміли, що таке РФ. Це сьогодні всі розуміють, вони побачили, якою є Росія. А до цього моменту вони усі хотіли або заробляти з РФ, бо це багато “сірого кешу”, або хотіли отримувати якісь можливості, щоб просувати свої політичні кар’єри за “сірі” гроші, які можна було витрачати на політичні партії чи на себе, або боялись, або довіряли концепції 1997 року, коли вважали, що РФ може бути елементом безпеки Європи та партнером НАТО. Ці проблеми призвели сьогодні до цієї війни. А тому партнери завжди шукали приводи, що Україна ще не готова йти до НАТО. Але як з’ясувалось, що і ПДЧ не потрібно, як ми бачимо на прикладах Швеції та Фінляндії”, – наголосив Подоляк.

Радник голови Офісу президента додав, що ЗСУ довели, що вони сильніші за будь-яку армію в Європі.

“А сьогодні для України армія – це і є ПДЧ. Наша армія довела, що вона сильніша за будь-яку армію в Європі. Бо витримати війну проти орди з такою кількістю зброї – жодна армія не витримає. А тому, щоб не було спекуляції, ми хочемо, щоб була змінена система глобальної безпеки. Ми хочемо, щоб такі країни, як Росія більше не могли претендувати на інші суверенні території. Не тільки України – Грузії, Молдови, країн Балтії. Про це ж РФ сьогодні заявляє, а у Грузії забрала. А тому ми говоримо: формат європейської глобальної безпеки має бути зміненим. Друге – а давайте змінимо роль України у цій європейській глобальній безпеці. І може бути два варіанти: може бути переформування блоку НАТО і Україна стане членом Альянсу, або інший формат безпеки. І Україна може бути ініціатором цієї іншої системи європейської безпеки”, – пояснив Подоляк.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.