Про це повідомляє Каменяр Інформаційно-аналітичний часопис.
“У відповідь на опубліковані фрагменти звернення депутатів та заяви окремих чиновників Львівської міської ради повідомляємо, що у Львівському національному університеті імені Івана Франка діє програма із забезпечення удоступнення корпусів Університету для людей з інвалідністю та особливими освітніми потребами. Університет докладає максимальних зусиль для удоступнення навчальних корпусів, незважаючи на те, що більшість з них – пам’ятки архітектури різного значення“, – зазначили в ЛНУ.
Зокрема йдеться про відповідь навчального закладу на текст звернення до Міністра освіти і науки України Оксена Лісового, щодо відсутності доступності для людей з інвалідністю у історичній будівлі Львівського національного університету імені Івана Франка, який озвучив на сесії Львівської міської ради депутат від фракції «Самопоміч» Андрій Закалюк.
«У п’ятницю, 28 березня 2025 року, у стінах Львівського національного університету імені Івана Франка пройшов Всеукраїнський форум «Шлях Ветерана: Відновлення, Реалізація, Успіх». Захід проводився у форматі «про ветеранів разом з ветеранами» і зібрав численну аудиторію, до якої увійшли учасники російсько-української війни, представники державної влади, органів місцевого самоврядування, громадських організацій та освітяни. На превеликий жаль, серед присутніх у залі не було жодного ветерана на кріслі колісному. Можливою причиною цього є те, що історична будівля Львівського національного університету імені Івана Франка не у повній мірі відповідає стандартам доступності для людей з інвалідністю… Зважаючи на це, ми, депутати Львівської міської ради, звертаємося до Вас із проханням про прийняття Програми щодо підтримки впровадження безбар’єрності в державних інституціях освіти“, – заявив Закалюк.
В ЛНУ відреагували на цю заяву та пояснили, що вхід у головний корпус Університету зі сторони вулиці Костюшка обладнаний стаціонарним автоматичним сходовим підйомником, скориставшись яким кожна особа має доступ до ліфта, за допомогою якого може переміщуватися між поверхами.
Крім того, вхід в головний корпус Львівського університету зі сторони вулиці Університетської обладнано мобільними сходовими підйомниками PTR-130, які забезпечують можливість пересування сходами людей на колісних кріслах. Супроводжувати, у випадку застосування підйомників, людей з інвалідністю буде спеціально інструктований представник відділу сторожової охорони. Такі підйомники є й в інших корпусах Університету.
“Звертаємо Вашу увагу і на те, що на першому і другому поверхах Університету функціонують спеціально обладнані туалети для людей з інвалідністю. Наголошуємо і на безпідставності заяв щодо Всеукраїнського форуму «Шлях Ветерана: Відновлення, Реалізація, Успіх», який днями відбувся у Львівському національному університеті імені Івана Франка. Головний корпус Університету якраз і був обраний для проведення форуму (минулого року такий захід відбувався у Будинку вчених) через те, що інфраструктурні пристосування дозволяють людям з інвалідністю пересуватися корпусом“, – наголосили в Університеті.
Загалом головний корпус Університету обладнаний відповідно до державних будівельних норм, правил і стандартів.
Коментарі