В ISW пояснили, навіщо путін відвідав окупований Маріуполь

Президент росії володимир путін відвідав тимчасово окуповане українське місто Маріуполь 19 березня, ймовірно, щоб показати свою незворушність та представити себе як військового лідера.

20.03.2023
В ISW пояснили, навіщо путін відвідав окупований Маріуполь

Про це повідомив американський Інститут вивчення війни (ISW), передає «Громадське»

«кремль, імовірно, представив перший візит путіна в окуповану частину України за межі Криму як спонтанну прогулянку, щоб зобразити путіна непереможним лідером часів війни, який може безтурботно відвідувати зону бойових дій», — допускають аналітики.

Також, імовірно, путін вирішив відвідати Маріуполь, оскільки це місто, захоплене з травня 2022 року, перебуває далеко від лінії фронту. Там російські війська та окупаційна влада вже «запровадили» жорсткі заходи безпеки.

«путін також, ймовірно, очікував, що його візит стане відповіддю на ордер на арешт Міжнародного кримінального суду за його причетність до воєнних злочинів, пов’язаних із депортацією українських дітей, щонайменше тисячу з яких російські чиновники депортували лише з Маріуполя», — припускають в ISW.

Схоже, путін намагався зобразити свою роль у депортації дітей і знищенні Маріуполя як такі, що перебувають поза юрисдикцією міжнародної спільноти, а себе — як того, хто перебуває у безпеці від українських військових.

«Візит путіна до Маріуполя, ймовірно, також мав на меті заспокоїти давній і поширений страх у націоналістичному просторі щодо можливого українського контрнаступу на півдні України», — зазначили аналітики.

Там додали, що, як заявили російські військові блогери 19 березня, українські бійці провели локалізовану контратаку поблизу Новоданилівки Запорізької області. Багато з цих блогерів стверджували, що українські війська продовжують готуватися до майбутнього контрнаступу на лінії фронту в Запорізькій області.

Нагадаємо, у Міноборони прокоментували нічний візит путіна до Маріуполя

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.