Усі незаконні МАФи у Львові будуть демонтовані

У Львівській міській раді провели повну інвентаризацію всіх тимчасових споруд, які є на території Львівської громади. За результатами перевірки почергово демонтують кіоски, які стоять на вулицях незаконно, без жодних правових підстав.

22.05.2024
Усі незаконні МАФи у Львові будуть демонтовані

Про це повідомляє пресслужба Львівської міськради.

“Не можна просто прийти і поставити кіоск там, де хочеться. Це беззаконня, а не підприємництво”, – повідомив заступник міського голови з містобудування Любомир Зубач.

Найближчим часом у Львові демонтують три павільйони біля ЦУМу на перехресті Княгині Ольги – Володимира Великого. Там тимчасові споруди незаконно зайняли міський тротуар.

“Не так далеко звідси вже забрали кіоск, в якому продавали швидку їжу і де отруїлись люди. Тепер черга – споруд-сусідів. Про це рішення міський виконавчий комітет проголосував ще у березні. Підприємці мали достатньо часу, щоб забрати свої павільйони добровільно, як, до речі, робить більшість власників тимчасових споруд, які демонтуємо в місті. Львівська міська рада не буде узаконювати МАФи на тротуарах. Бо це громадське місце і воно належить усім, а не одній особі, яка називає себе підприємцем, – каже Любомир Зубач.

У департаменті природних ресурсів, будівництва та розвитку громад пояснюють, що підприємці не сплачують законних податків – ні місту, ні державі.

“Місто тільки вітає появу нових ринків. Але це має бути зроблено в законний спосіб – з дотриманням усіх юридичних процедур і на законно виділеній території. Карантин, війна – ми дали дуже багато часу і зробили багато поступок, але тривати так вічно не може. Всі ми любимо порядок на власному подвір’ї і навряд чи спокійно відреагували б, якби хтось на нього прийшов, поставив якусь халабуду і почав продавати, скажімо, чебуреки. А ще якби там хтось отруївся. То чому ж щодо міських площ, таких собі подвір’їв, має бути інше ставлення?”, – пояснює Любомир Зубач.

 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.