Управління охорони історичного середовища 3 роки саботує декомунізацію у Львові

До сьогодні в середмісті Львова можна зустріти пам’ятки архітектури, які охороняються неіснуючою УРСР.

27.12.2022
Управління охорони історичного середовища 3 роки саботує декомунізацію у Львові

На це звернув увагу місцевий громадський активіст Олег Цюпка. 

Він зазначив, що Управління охорони історичного середовища, яким керує Лілія Онищенко-Швець, вважає недоцільним заміняти старі радянські таблиці з написами “Українська Радянська Соціалістична Республіка” на нові міжнародні знаки, які самі ж представляли й затверджували. 

Зі слів чиновників, ще у 2018 році, вони не несуть жодної інформаційної користі для мешканців, а нове запропоноване ознакування є міжнародним та зрозумілим.

“Невже 5 років було недостатньо, щоб закінчити з процесом заміни ознакування, невже в останній місяць 2022 року, коли за запевненнями всіх чиновників ЛМР, Львівська громада жила у режимі тотальної економії, не знайшлося залишкових коштів або нерозподілених залишків, щоб профінансувати заміни 20-30 старих радянських таблиць, на нові встановленого зразка, як це передбачено чинним законодавством?”, – зауважив Цюпка. 

Він наголосив, що громадськість вимагає у чиновників ЛМР дотримуватися закону України, та підзаконних актів, що регламентують ознакування пам’яток. 

Таблиці УРСР, втратили свій статус ще 2004 року, коли Мінкульт затвердив вигляд охоронних дощок та охоронних знаків на нерухомих пам’ятках. А з 2015 вони взагалі підпадають під ЗУ “Про декомунізацію”.

“Місцями ситуація доходить до абсурду, що чиновники відмовляються демонтувати старі таблиці. Навіть, коли вже є новий знак поруч. Коли ж ми досягнемо такого етапу розвитку, що чиновники просто виконуватимуть букву закону, а не будуть придумувати свої трактування?”, – підсумував активіст. 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.