Українцям у Німеччині збільшать фінансову допомогу

Від початку повномасштабної війни Росії проти України переїхали близько 900 тис. людей.

14.12.2022
Українцям у Німеччині збільшать фінансову допомогу
Фото: умовне

Українці, які виїхали до Німеччини через війну Росії проти України, від початку 2023 року отримуватимуть більше грошей. Про це повідомляє видання Redaktions Netzwerk Deutschland, передає ТСН.

Багато хто з 900 тис. біженців у Німеччині після 90 днів перебування там змінили свої умови перебування, набувши статусу тимчасового захисту. Тож вони отримують грошову допомогу через центри зайнятості.

Але, як повідомляє федеральний міністр праці Губертус Гайль, з 1 січня 2023 року запрацює проєкт, який передбачає коригування виплат від держави через інфляцію. Тож, біженці, які отримали новий правовий статус після 90 днів перебування у Німеччині, потрапляють під дію базової допомоги з безробіття Hartz IV.

Розмір допомоги переглядатимуть не лише для всіх громадян Німеччини, а й відповідно українські біженці можуть очікувати на підвищення фінансової допомоги, якщо отримали такий статус.

Скільки грошей отримуватимуть українці з 2023 року:

  • одинокі дорослі – 502 євро на місяць;
  • батьки-одинаки – 502 євро;
  • повнолітні громадяни України – 451 євро;
  • діти 14-17 років – 420 євро;
  • діти 6−13 років – 348 євро;
  • діти до 5 років – 318 євро.

Українці у Німеччині з 1 червня отримують допомогу з безробіття, яку видає центр зайнятості. Виплати становлять 449 євро на місяць, якщо українець проживає самостійно. Для члена цілої родини сума менша – 404 євро на особу.

“Є нюанс: збільшення на 53 євро отримають не всі українці в Німеччині, а лише одинокі дорослі та батьки, які самостійно виховують дитину”, – підкреслено в повідомленні.

Федеральна німецька влада нагадує тим біженцям, які ще не мають статус тимчасового захисту, бути уважними до терміну дії дозволеного перебування у країні. Щойно цей термін закінчується, потрібно або залишити територію країни, або подати заявку на набуття статусу тимчасового захисту. Для цього необхідно мати ID-паспорт чи паперовий документ, а також свідоцтво про народження дітей (за їх наявності).

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.