Українці попри війну продовжують споживати російські новини. Опитування

Водночас, за даними дослідження міжнародної організації Internews, в Україні скоротилася частка людей, які споживають контент з російських медіа. 

30.11.2022
Українці попри війну продовжують споживати російські новини. Опитування
Фото: умовне

У звіті зазначено, що лише 12% українців використовують інформацію з джерел країни-окупанта. Це на 3% менше, ніж у 2021 році, передає УП.

Основна причина використання росмедіа – з’ясувати, що вони говорять про Україну.

25% опитаних зазначають, що в їхньому оточенні є люди, які читають новини окупантів.

Основними джерелами споживання інформації є:

  • російське телебачення – 9%;
  • онлайн медіа – 13%;
  • сторінки в соцмережах – 9%.

35% споживачів російських новин цікаво, що російські медіа розповідають про Україну. 20% опитаних – у пошуках альтернативної точки зору.

Серед інших причин – “посміятися над тим, що про нас кажуть”, а також  можливість отримувати новини російською мовою та споживати правдиві, більш незалежні новини.

Респонденти найчастіше називають такі опозиційні російські медіа, з якими вони знайомі – “Дощ” та “Настоящєє время”; канали Невзорова та Фейгіна в соцмережах. Рідше згадують Meduza, Пономарьова, Камікадзе, “Обманутий Росіянин”.

Дослідження виконали в рамках “Медійної програми в Україні” за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). 

Основний етап – загальнонаціональне опитування на дому у респондента у містах 50 тис.+.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.