Український колектив гратиме виставу російського композитора у Польщі

Український Королівський балет вирушає у гастрольний тур до Польщі з виставою „Лебедине озеро” Петра Чайковського.

09.04.2024
Український колектив гратиме виставу російського композитора у Польщі
Фото: Ukrainian Classical Ballet / Facebook

Українські колективи виступають з російською музикою попри заклики бойкоту. Більшість польських оперних театрів відмовилися від показу „Лускунчика” через бойкот російської культури. Міністр культури України також закликав до відмови від Чайковського, проте українські артисти продовжують виконувати його твори на міжнародних сценах, повідомляє видання “InPoland”.

Колектив Ukrainian Classical Ballet та Royal Lviv Ballet також ставлять вистави російських композиторів.

“Останні події, зокрема війна в Україні, спричинили обурення щодо популяризації з російською культурою. Багато країн та організацій прийняли рішення бойкотувати російську культуру як спосіб висловити протест проти російської агресії та порушень прав людини. Бойкотування охоплює різні аспекти, включаючи вистави, концерти, фільми та інші мистецькі події, які асоціюються з Росією. Цей акт відмови від співпраці має на меті не лише відмовитися від сприяння російській культурі, але й висловити підтримку та солідарність з тими, хто постраждав від конфлікту та порушень прав людини”, – зазначили у повідомленні.

Нагадаємо, нещодавно провідний соліст балету Андрій Михаліха і солістка балету Юлія Михаліха-Рома, а також артист балету Богдан Ключник не повернулися разом з колективом в Україну з Фінляндії. Усі троє повідомили про це колег, попрощавшись з ними віртуально.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.