Український художник відмовився отримувати премію разом з росіянкою

Організатори події вирішили на весь світ показати прелюдію “примирення” України та рф, віддавши нагороду представникам цих країн під час церемонії.

18.04.2023
Український художник відмовився отримувати премію разом з росіянкою

Відомий український художник, ілюстрації якого бачив світ у таких всесвітньо відомих виданнях, як The Guardian, The New Yorker та Zeit, Сергій Майдуков відмовився від участі у премії миру імені Еріха Марії Ремаркам, яка має відбутися на ювілей відомого письменника у місті Оснабрюк.

За його словами, звістку про те, що його вирішили номінувати на премію він отримав місяць тому. Про це він повідомив в коментарі Читомо.

“Для мене стало несподіванкою, що мене обрали, я отримав листа десь місяць тому. Спершу сказав, що іншим разом приїду, в подальшому листуванні написав, що не приїду зовсім. Гроші хочу більшою частиною покласти в монобанку, де збираю на авто для ЗСУ”, – зазначив він.

Свою позицію Майдуков аргументував тим, що другим лауреатом організатори премії вибрали представницю рф – російську письменницю Людмилу Уліцьку. Організатори премії вирішили, що було б доцільно таким чином показати, що мистецтво знаходяться поза таких тем, як політика та війна.

Зокрема, про це висловлювалася голова журі премії Менцель-Рідль у коментарі виданню Friedensstadt Osnabrueck.

“Ми хотіли б, щоб Премія миру Ремарка в цьому році була сприйнята як знак надії: останнє слово не має бути за логікою війни. Останнє слово має бути мовою людства, який також об’єднує людей ворожих держав. Війна не має заставити замовчати мову літератури й мистецтва”, – зазначила вона.

Однак Майданюк, очевидно, з таким баченням не погоджується. Про це він повідомив організації у своєму листі, йдеться на сайті премії.

“Дбаючи про свою психіку й уникаючи образливих слів, зазначу, що мені поки що достатньо російської присутності в моєму житті”, – зазначив він. 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.