Українські діти за кордоном – вже не українські

Сестра, яка вперше за два роки приїхала з малими в Україну хвалиться, що “Вони так говорять німецькою, що німці можуть хіба по інтонаціях відрізнити що це не німці”.

11.01.2024
Українські діти за кордоном – вже не українські

Похресниця дев’яти років, яка на Різдво 2022 року гарно колядувала, розчаровано дивиться на подаровану бабусею вишиванку і тихо, але так щоб чули каже мамі “вілль ніхт”.

Не лунає ні колядок, ні віньшувань незважаючи на прохання дідуся з бабусею і прабабусі. “Встидаються!”, – каже сестра, але скидається, що вони вже і не знають, і не вчили.

І вона захоплено розказує про плани її після школи дати дітей в гімназію в сусідньому, більшому, місті і що треба машину, тобто “німця з машиною”, заливається сестра натякаючи на причину розлучення з чоловіком в Україні. “А вчитися в університеті будуть безкоштовно”, – додає вона.

Вони їдуть і лишають наших батьків і бабусів осиротілими – ці діти вже звідти, і за 10 років розмовлятимуть ламаною українською і то “по приколу”, сміючись показуватимуть турецьким однокласникам наївні і добрі відкритки, які рідня з України їм скидатиме на дні народжень та приїжджатимуть в Україні лише як екстрім туристи. Не заїжджаючи ні до живих родичів, ні на могили.

І таких осиротілих сотні тисяч дорослих і літніх по всій Україні.

Україна переможе Росію. Але діти України вже не радітимуть цьому так, як святкуватимуть перемоги збірної Німеччини. “Унзере маншафт” – додаватимуть вони.

Дмитро Пашиненко

Джерело

 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.