Українське зерно ввозили в Польщу за шахрайськими схемами

Польська прокуратура розслідує завдання збитків найбільшим млинам країни, яким за підробленими документами замість польського зерна поставляли українське найнижчої якості.

20.04.2023
Українське зерно ввозили в Польщу за шахрайськими схемами
Фото: умовне

Про шахрайські схеми ввозу українського зерна до Польщі Latifundist.com розповів фахівець відділу міжнародної торгівлі «Agrolok» Андрій Абдулов.

Зокрема, начебто українське зерно називалося «технічним» із приміткою «використовується для спалювання та виробництва пелет».

«У мене були подібні прецеденти ще на початку війни. Тоді трейдер зерновози з соєю замитнив на технічні цілі. Хоча віз на харчові. Таке зерно як придатне до споживання могли продавати потім на комбікормові заводи чи інших переробників. Мова йшла не тільки про сою, але і по інші культури, зокрема, кукурудза чи ріпак. Просто по сої великий попит у Польщі — це 500 тис. т», — говорить Абдулов.

За його словами, трейдери це роблять, щоб заощадити час у черзі до ветеринарної служби. Українське зерно стоїть у черзі по 5-7 днів, але якщо воно технічне, то ветеринарні і фітосанітарні перевірки не потрібні.

«Цим користувалися як українські компанії, частіше всього фірми-одноденки, так і польські покупці. Це такий собі «хід конем», щоб заощадити час і кошти на транспорті. Це гра з двох сторін. Якщо компанія щось купує, вона ж бачить супровідні документи від експортера. Це точно не несподіванка для покупця, мовляв, «Боже, що ви мені привезли». Це не Аліекспрес, де ти замовив телефон Самсунг, а тобі доставили картоплину. Це шахраї з двох сторін», — зазначає трейдер.

Абдулов додав, що такі випадки — це скоріше винятки, аніж правило, але про них треба говорити.

«Для нас важлива якість зерна, бо компанії понад 30 років на ринку і ми дорожимо репутацією», — сказав Абдулов.

Нагадаємо, 18 квітня Україна і Польща домовилися відновити транзит українського зерна. Зараз уряд очікує від польської сторони деталі щодо технічних аспектів транспортування української продукції Польщею. Тим часом на кордоні з Польщею утворилася черга з вантажівок з українським зерном та продовольством.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.