Українська журналістка відмовилась від німецької премії, щоб не розділяти її з російським пропагандистом

Росіянин, своєю чергою, нагороду отримав.

07.12.2022
Українська журналістка відмовилась від німецької премії, щоб не розділяти її з російським пропагандистом
Фото: Оксана Романюк

Українська журналістка, правозахисниця, директорка Інституту масової інформації (ІМІ) Оксана Романюк відмовилася від німецької премії Palm Foundation за свободу слова через те, що організатори вирішили розділити нагороду між нею та російським пропагандистом Алєксеєм Венедиктовим. Про це журналістка повідомила на своїй фейсбук-сторінці.

“Прочитала, що Венедіктов став “першим росіянином, який отримав німецьку премію за свободу слова”. А я, мабуть, стала першою українкою, яка від неї відмовилась”, – написала Романюк. 

За її словами, організатори вирішили розділити премію між українкою та росіянином, бо «Україна, Росія, символізм, “обидві країни постраждали”».

“Я не уявляю, як би я могла фізично стати на одну сцену та розділити одну нагороду з Венедиктовим. Зі службовим лібералом Кремля, політтехнологом, який не раз просував кремлівську пропаганду, публічно називав Путіна своїм “єдиним начальником”, що хвалився зв’язками з Лавровим, Пєсковим, та іншими функціонерами, і так далі”, – заявила журналістка.

Своєю чергою, Венедиктова ситуація анітрохи не збентежила, і він без жодних докорів сумління пішов отримувати премію, вихваляючись, що став першим росіянином, якому її вручили.

“Я не маю претензій до організаторів. Вони дуже далекі від наших реалій. Це західноєвропейська християнська етика, миротворці, простягніть руки один одному. Ми довго переписувалися з ними, і продовжуємо переписуватись. Їм непросто вийти за рамки усталеної картини світу та зрозуміти те, що відбувається тут. Але я знаю, що мені все ж таки вдалося викликати у них питання та внутрішні дискусії. Попереду у нас багато роботи та багато роз’яснень, щоб розвіяти російську імперську магію”, – додала Романюк.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.