Україна припинила транслювання телеканалів Viasat через зв’язки з росією

Українські телевізійні провайдери з 31 березня припинили транслювати телеканали Viasat World Limited.

31.03.2023
Україна припинила транслювання телеканалів Viasat через зв’язки з росією
Фото: умовне

Це пов’язано з тим, що Нацрада з питань телебачення та радіомовлення знайшла у компанії та пов’язаної з нею ТОВ “Віасат Україна” зв’язок із росією, пише LIGA.Бізнес.

Йдеться про такі телеканали, як TV1000, TV1000 Action, TV1000 World Kino, ViP Comedy, ViP Megahit, Epic Drama, Viasat History, Explore та Nature. Про їхнє відключення уже повідомили в Megogo, Volia, Triolan, супутниковому провайдері Viasat.

“Канали групи Viasat Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення не включені до переліку програм іноземних телерадіоорганізацій, що ретранслюються на території України. Згідно з цим рішенням, всі провайдери телебачення на ринку України повинні припинити трансляцію вищевказаних каналів. Це рішення державного регулятора і ми ніяк не можемо на нього вплинути”, – повідомила Volia.

У поясненні Нацради йдеться, що Viasat World Limited є дочірньою компанією Sabiero Holdings Limited, яка зареєстрована на Кіпрі.

Відповідно до річного фінансового звіту, поданого компанією у 2021 році, серед власників Sabiero є низка громадян росії, зокрема Олексій Кроль – генеральний директор московського ТОВ “Синерджи”. Ця компанія виконує функції холдингової компанії, що володіє корпоративними правами російських юридичних осіб Viasat.

Згідно з висновками Нацради, Sabiero Holdings володіє міжнародним бізнесом Viasat, а ТОВ “Синерджи” – російським.

Мажоритарна частка в ТОВ “Синерджи” до останнього часу належала АТ “Національна медіа група”, яка з 19 жовтня 2022 року перебуває під санкціями Ради національної безпеки й оборони. Головою ради директорів НМГ є пов’язана з Володимиром Путіним колишня гімнастка Аліна Кабаєва.

Viasat World наполягає, що більше не має корпоративних чи комерційних зв’язків із росією, тому що наприкінці 2022 року компанія перейшла у власність менеджменту.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.