Україна офіційно започатковує традицію Іфтару

Президент Володимир Зеленський оголосив про започаткування в Україні нової традиції – проведення на офіційному рівні Іфтару під час священного для мусульман місяця Рамадан.

07.04.2023
Україна офіційно започатковує традицію Іфтару
Фото: умовне

Про це він зазначив під час першого такого Іфтару за участю військовослужбовців-мусульман, представників дипкорпусу і Меджлісу кримськотатарського народу, повідомляє “Укрінформ”.

“Сьогодні ми започатковуємо таку традицію для України – Іфтару саме на офіційному рівні разом з нашими героями – присутніми воїнами-мусульманами, разом з Меджлісом кримськотатарського народу, разом з представниками всієї мусульманської спільноти України. І цим ми стверджуємо, що Україна цінує кожну людину, цінує кожну спільноту”, – сказав глава держави.

Президент підкреслив, що різноманіття, закріплене повагою, є частиною характеру незалежної України.

“І хай такий наш характер завжди зміцнюється і направляє саме на добрі справи”, – зауважив він.

Зеленський запевнив, що Україна вдячна мусульманам нашої держави й всій мусульманській спільноті світу, хто однаково з українцями прагне миру і захисту від зла.

“Україна завжди пам’ятатиме тих, хто б’ється, аби на всій нашій території була свобода і безпека. Усі ми об’єднані вірою, і нам напевно не дано знати усього шляху, який попереду, але ми всі впевнені в одному: нас не зламати, не роз’єднати й не стерти, особливо наше головне – не стерти наші цінності, бо ми йдемо з повагою заради єдності й ради свободи. Ми довіряємо Тому, хто дав нам це головне, хто дав нам життя, і віримо, що прийде день, коли Він дасть нам і Перемогу”, – сказав президент.

Як відомо, Іфтар – розговіння, вечірній прийом їжі під час місяця Рамадан. Проводиться після вечірньої молитви за місцевим часом.

Наприкінці XX ст. мусульмани стали організовувати Іфтар в різних країнах для не тільки для мусульман. Вони використовують його для зміцнення зв’язків між представниками різних національностей, що проживають у країні, ознайомлення з життям мусульман.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.