Угорщина заблокувала пропозицію Польщі щодо зустрічі глав МЗС країн ЄС у Львові

Польща запропонувала провести наприкінці серпня засідання Ради ЄС у закордонних справах у Львові, але Угорське головування в ЄС відхилило цю пропозицію.

23.07.2024
Угорщина заблокувала пропозицію Польщі щодо зустрічі глав МЗС країн ЄС у Львові

Про це після засідання Ради у закордонних справах ЄС у Брюсселі заявив глава МЗС Польщі Радослав Сікорський, повідомляє Wnp.pl.

Як зазначив Сікорський, під час засідання найбільше часу зайняла дискусія щодо того, де має відбутися формальна чи неформальна зустріч Ради у закордонних справах ЄС під час Угорського головування.

За його словами, на даний момент немає остаточного рішення з цього приводу, оскільки декілька країн вважають, що неформальна Рада не може відбутися у Будапешті через останні “миротворчі” візити прем’єра Угорщини Віктора Орбана до Росії та Китаю без згоди решти країн ЄС.

“Я запропонував компромісне рішення, щоб Рада зібралася в Україні. Це було би знаком нашої солідарності з цією країною”, – підкреслив Сікорський.

Він додав, що з логістичних міркувань таку зустріч можна було би провести на заході України, наприклад у Львові. Сікорський зазначив, що Угорщина заблокувала таку пропозицію Польщі.

На початку липня прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан після відвідин Києва здійснив несподівані візити до Москви та Пекіна, де намагався обговорювати «мирні ініціативи» щодо завершення війни в Україні. Лідери ЄС, включаючи президента Європейської ради Шарля Мішеля та високого представника ЄС Жозепа Борреля, зазначили, що прем’єр-міністр Угорщини, яка нині головує в Раді ЄС, не отримував жодних повноважень на проведення такої місії і діяв лише від власного імені.

Угорщина також виступає проти того, щоб ЄС надавав колективну військову підтримку Україні, і блокує низку рішень, повʼязаних із озброєнням для України.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.