Редакція “Гал-інфо” отримала в своє розпорядження листування Митрополита Львівського УГКЦ Ігоря Возьняка та міського голови Львова Андрія Садового, стосовно приміщень комунальної міської лікарні №3 на вул.Є. Озаркевича, 2.
Торік Митрополит Ігор Возьняк направив Садовому листа, в якому повідомив, що приміщення на вул. Озаркевича були споруджені у 1904 р. коштом митрополита Андрея Шептицького як Архиєпископа і Митрополита Львівського.
“На весь проєкт Митрополитом було витрачено 84.000 австрійських крон, що рівняється сьогодні 600.000 $ USA”, – зазначає Ігор Возьняк.
Він нагадав, що в даному приміщенні функціонувала Дяківська бурса, а від 1909 р. ця будівля була передана у власність монахів Студитів, які заснували тут Монастир св. свщич. Йосафата (званий “Студіоном”). І саме монахи Студити в свій час поділилися цими приміщеннями з Народною Лічницею ім. митрополита Андрея Шептицького. А згодом приміщення націоналізувала радянська влада.
“Оскільки від початку 90-х років тут діяла Поліклініка № 3, ані монахи Студити, ані Архиєпархія не зверталися з проханням про повернення приміщень монастиря, тому що вони служили людям”, – додав Возьняк.
Коли стало відомо, що Львівська міська рада планує відселити поліклініку та звільнити дані приміщення, УГКЦ вимагає повернути дані приміщення Львівській Архиєпархії УГКЦ.
Садовий у відповідь зауважив, що вважає пропозицію Ігоря Возьняка повністю слушною і справедливою. Однак просить повернутись до цього питання по завершенні війни.
“Хочу поінформувати Вас, Владико, що в місті існує критична проблема з місцями лікування для поранених воїнів. Тому місто активно шукає та перепрофільовує багато місць, щоб максимально задовільнити потребу в надані медичної допомоги військовим. Зокрема, в приміщення на вул. Озаркевича, 2, після ремонту, буде переведене офтальмологічне відділення з лікарні на вул. Миколайчука. Своєю чергою, вивільнені площі у цьому медичному закладі, будуть використані для прийому поранених військових”, – пояснив позицію громади Львова Андрій Садовий.
Також мер попросив допомоги в УГКЦ у пошуку вільних приміщень для створення додаткових місць лікування воїнів та нагадав, що громада Львова намагається поступово, наскільки вистачає можливостей, відновити історичну справедливість, і бодай частково компенсувати Церкві її матеріальні втрати, які були завдані впродовж п’ятидесяти років безбожною державою.
“Впродовж останніх років скерувала близько 50 млн грн на ремонтно-реставраційні роботи діючих культових споруд міста. А в 2019 році виділила з бюджету громади 40 млн грн субвенції та передала її Львівській обласній раді в обмін на приміщення на вул. Короленка, 7 (тепер вул. Тараса Бобанича) для передачі його Центру опіки сиріт, який планував облаштувати там “Дім милосердя“, – нагадав міський голова та завжди підтримати будь-яку ініціативу УГКЦ, що сприятиме духовному, моральному чи патріотичному розвиткові громади.
Утім Архієпископ і Митрополит Львівський УГКЦ Ігор Возьняк направив громаді Львова в особі міського голови нового листа-вимогу.
“Українська Греко-Католицька Церква завжди використовувала свої ресурси та майно для служіння суспільству. І ми маємо щире бажання перетворити цю будівлю на осередок, який буде служити благородним цілям – підтримці духовного, соціального та медичного добробуту громади Львова, особливо у час війни, де Церква покликана сповняти місію гоєння ран. Тим більше, що історична споруда, про яку веду мову, безпосередньо межує з Шпиталем імені митрополита Андрея Шептицького”, – зазначив Ігор Возньяк.
Він додав, що Львівська Архиєперхія УГКЦ з великим розумінням ставиться до викликів, які стоять перед містом, проте твердо переконаний, що місто повинне безвідкладно повернути церкві приміщення “Студіону”. Натомість УГКЦ своєю чергою може здати дані приміщення громаді Львова в оренду на потрібний час.
Коментарі