У Зеленського відреагували на смерть українського політв’язня у російській тюрмі

8 лютого стало відомо, що український політв’язень Костянтин Ширінг помер у російській в’язниці в Оренбурзькій області. Він страждав від хвороби серця, але йому відмовляли у наданні медичної допомоги.

09.02.2023
У Зеленського відреагували на смерть українського політв’язня у російській тюрмі
Костянтин Ширінг

Смерть українця Костянтина Ширінга у російській в’язниці була спричинена порушенням прав людини з боку країни-агресора. Про це заявили у представництві президента України в АР Крим.

“Ненадання належного медичного обслуговування є порушенням основних прав людини та норм міжнародного права. Звертаємо увагу правоохоронних органів України та прокуратури АР Крим та міста Севастополя на порушення основних прав громадянина України, що призвело до смерті незаконно ув’язненого”, – наголошують у представництві.

Там також закликали країн-союзників рішуче засудити дії рф, посилити політико-дипломатичний тиск і вимагати негайного звільнення всіх політв’язнів.

У жовтні 2021 року “Верховний суд Криму” засудив Костянтина Ширінга до 12 років позбавлення волі у колонії суворого режиму за звинуваченням у “шпигунстві”.

фсб затримала Ширінга разом з російською військовою Тетяною Кузьменко за нібито участь в “українській розвідувально-диверсійній групі”. За версією фсб, Ширінг нібито отримував відомості від Кузьменко, яка служила у військовій частині прапорщиком, та передавав їх Міноборони України. У ГУР МОУ назвали це провокацією.

У листопаді 2021 року тодішня уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявляла, що Ширінг не отримує життєво необхідних ліків та медичної допомоги.

 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.