У Верховній Раді пропонують офіційно називати Грузію Сакартвело

Планується повернутися до історичної назви країни.

26.05.2023
У Верховній Раді пропонують офіційно називати Грузію Сакартвело

В Україні депутати зареєстрували проєкт постанови щодо використання історичної назви Грузії – Сакартвело.

У проєкті постанови запропоновано використовувати назву “Сакартвело” офіційно на рівні державних органів, в офіційному листуванні, спілкуванні та в засобах масової інформації замість традиційної назви “Грузія”.

Крім того, грузинський народ мали б називати “картвелами”. Ініціатори проєкту постанови вказують на те, що офіційний Тбілісі протягом майже 15 років намагається переконати своїх міжнародних партнерів використовувати історичну назву своєї країни – Сакартвело замість Грузія, яка має російські корені.

В пояснювальній записці до проєкту постанови зазначено, що назва “Грузія” застосовують у світі близько 20 країн, більшість з яких є колишніми радянськими республіками або країнами, що зазнали значного впливу Радянського Союзу. Зауважується, що “Грузія” є імперською назвою, як її називають у Росії.

Ініціатори постанови наголошують, що вже Литва, Ізраїль, Південна Корея та Японія відмовилися використовувати назву “Грузія” у своїх офіційних документах. Більшість із них перейшли на використання латинської назви “Georgia”, а Литва від 2021 року використовує назву “Сакартвело”.

 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.