У ЦРУ оцінили контрнаступ української армії

Глава розвідки США Вільям Бернс вважає, що в Кремлі сильно недооцінили здатність України до спротиву.

09.09.2022
У ЦРУ оцінили контрнаступ української армії
Фото ілюстративне

Крім того, відкрились слабкі місця російської армії, що обернеться наслідками для економіки РФ.

Рішення президента РФ Володимира Путіна вторгнутися в Україну вже можна вважати провальним, оскільки українські війська продовжують контрнаступ проти російських окупаційних сил на північному сході країни. Такого висновку дійшов директор ЦРУ Вільям Бернс, зазначивши при цьому той факт, що Путін сильно недооцінив рішучість українців захищати свою територію.

Про це пише британське видання The Guardian, передає Фокус.

Глава американського відомства вважає, що російський президент у лютому цього року глибоко помилявся у своїх припущеннях щодо волі України до спротиву. За словами Бернса, Путін оточений радниками, які не хочуть йому суперечити, тому він помилково вважає, що чим довше затягнеться війна, тим сильніша його позиція на тлі ослаблення рішучості Заходу підтримувати Україну.

“Зараз Путін робить ставку на те, що він буде жорсткішим, ніж українці, європейці й американці”, — сказав Бернс на конференції Billington CyberSecurity у Вашингтоні.

Крім того, глава ЦРУ вважає, що події останніх днів вказують на слабкі місця у російській армії, що неминуче обернеться довгостроковими наслідками для економіки РФ.

“Виявлено не лише слабкість російських збройних сил… але й буде завдано довгострокової шкоди російській економіці та поколінням росіян”, — заявив Бернс.

У процесі виступу Бернс також наголосив на ролі американських спецслужб, діяльність яких спрямована на те, щоб Путін зазнав невдачі в Україні. При цьому глава ЦРУ підкреслив, що рішення адміністрації президента США Джо Байдена розсекретити деякі розвідувальні дані для викриття дій і планів Кремля в Україні було правильним і “відіграло дуже ефективну роль протягом останніх шести місяців”.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.