У центрі Львова продають пам’ятку архітектури за 373 мільйони

Державний «Укрексімбанк» виставив на аукціон свою філію в центрі Львова – п’ятиповерхову пам’ятку архітектури на площі Міцкевича, 4. Стартова ціна становить 373,6 млн грн.

05.12.2023
У центрі Львова продають пам’ятку архітектури за 373 мільйони

Відповідне оголошення розмістили на OpenMarket, повідомляє Львівський портал.

Загальна площа будинку становить 7 108 м кв. З боку вул. Вороного є парковка, також тут є сучасні системи опалення та кондиціонування, автономне газове опалення.

Продати нерухомість, як кажуть в «Укрексімбанку», вирішили задля оптимізації витрат, адже зараз використовують лише 15% будівлі.

Стартова ціна об’єкта – 373,6 млн грн. Самі торги відбудуться онлайн 9 січня на OpenMarket (держпідприємство «СЕТАМ» Міністерства юстиції України).

Історична довідка:

Будівля на площі Міцевича, 4 є пам’яткою архітектури місцевого значення. Її збудували у 1804 році під готель «Європейський» («Hotel d’Europe»), що є одним із найдавніших у Львові. Початкова будівля готелю мала лише один поверх, згодом її розбудували до чотирьох.

У 1870-х фасад готелю виконали в неоренесансному стилі. У цей час тут також діяла книгарня і друкарня Францішека Ріхтера, у якій видавалися популярні львівські газети «Кур’єр Львівський» та «Стріха». На даху будинку у 1877-1887 рр. містилося фотоательє Едварда Тшемеського, а пізніше – Кароля Рошкевича, Людвіка Вележинського.

В 1895 році готель придбав ресторатор Альберт Сковрон (Шковрон), на замовлення якого у дворі прибудували ресторан. У 1949 році назву готелю «Європейський» змінили на «Україна».

З 2006 року в будівлі, переобладнаній у стилі австрійського класицизму 60-70-х років XIX століття, відкрили центральний офіс «Укрексімбанку».

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.