У центрі Львова помітили лисицю

На вул. Медовій у Львові перехожі помітили лисицю. Про це стало відомо із відео очевидців, опублікуваних у соцмережах.

03.10.2023
У центрі Львова помітили лисицю

Як повідомив у коментарі Tvoemisto.tv керівник благодійної організації «Домівка врятованих тварин» Орест Залипський, де дбають, зокрема, і за лисицями, що такі випадки можуть почастішати.

«Ми не знаємо, звідки вона прийшла, на це можуть бути різні варіанти відповіді. Можливо, від когось втекла, бо є люди, які люблять тримати вдома таких тварин. Ще реальніший варіант, що вона зайшла з поля у місто, бо аграрії зараз масово збирають зерно, а лисиці здебільшого годуються мишами і живуть в полі. То її могло щось просто налякати і вона забігла так далеко», – пояснює він.

Наразі служб, які б займались відловом диких тварин у Львові немає.

«Згідно з законом України ніхто не має права вилучати тварин з дикої природи. Служби як такої немає. Деколи цим займається ЛКП, а коли стаються критичні випадки чи коли тварина травмована, то виїжджаємо ми. Спіймати дику здорову тварину – це просто фізично вкрай важко. У нас в місті постійно є лиси. Єдиний вихід – це вакцинувати своїх домашніх улюбленців, аби при контакті з такою твариною не виникало ніяких проблем. Ніхто відловлювати її не збирається, вона собі піде з міста або на його окраїни, де є якісь промзони, де живе дуже багато диких тварин».

Він додає, що взимку таке стається нерідко, але у зв’язку із забороною відстрілу тварин в Україні такі випадки можуть почастішати.

«У нас, на жаль, люди роблять з цього якесь ноу-хау, що вони побачили дику тварину. Тим більше, зараз заборонені відстріл і мисливство, тому їхня популяція збільшилась. Цієї зими вони будуть масово виходити просто в міста», – додає Орест Залипський.

Якщо ви зустріли лисицю, каже він, то краще не чіпати її і в жодному разі не пробувати спіймати.

«Ми ж не знаємо походження цієї тварини, чи вона нічим не хворіє. В Україні дуже часто бувають спалахи сказу. Тобто треба триматись з обережністю і не рухати цю тварину. Вона собі піде далі за місто, я думаю, що вона десь зараз переспить у якомусь підвалі і вночі втече».

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.