У Судані під час спроби держперевороту загорівся український літак

Від початку 2023 року літаки авіакомпанії здійснювали рейси із Судану до Єгипту та Саудівської Аравії.

16.04.2023
У Судані під час спроби держперевороту загорівся український літак
Фото: Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

У Судані на тлі спроби військового перевороту 15 квітня пошкоджено один із двох літаків української авіакомпанії SkyUp, який був в аеропорту Хартума.

Як розповіли у SkyUp, у пошкодженого літака спрацював аварійний радіобуй, його стан оцінити поки неможливо. 36 співробітників SkyUp, що перебувають у країні, наразі у «відносно безпечному місці», з ними є зв’язок.

Air plus news опублікувало відео, на якому горять щонайменше два літаки в аеропорту Хартума. Як стверджується, це борт SkyUp Airlines і літак із Саудівської Аравії, звідки пасажирів евакуювали.

Раніше МЗС спростувало дані про нібито захоплення українських заручників у Судані. З аеропорту, який потрапив під масований обстріл, вдалося вивезти членів українського авіаекіпажу.

У Судані спроба нового військового перевороту. 15 квітня після кількох днів напруженості в Хартумі сталися зіткнення між регулярною армією та Силами швидкого реагування (RSF). Останні заявили, що взяли під контроль президентський палац, резиденцію командувача армії та міжнародний аеропорт у столиці. На вулицях помітили бронетехніку, у небі — винищувачі; очевидці кажуть про перестрілки. Медики заявили про загибель цивільних.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.