У США відреагували на спроби Китаю досягти миру в Україні

Сполучені Штати закликають главу КНР обговорити ситуацію в Україні з президентом Зеленським, щоби мати повне уявлення про розв’язану кремлем війну, а також уникати закликів до негайного перемир’я, які лише ратифікують російську окупацію.

17.03.2023
У США відреагували на спроби Китаю досягти миру в Україні

Про це заявив 17 березня під час онлайн-брифінгу координатор Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі, передає “Укрінформ”.

«Дуже важливо, щоби він (Сі Цзіньпін – ред.) почув і українську сторону, а не тільки путіна, не лише російську точку зору»,- зауважив представник адміністрації США.

Він вкотре повторив занепокоєння Вашингтона щодо так званого китайського «мирного плану» щодо врегулювання ситуації в Україні, а також намірів Пекіна «сприяти переговорам» в умовах, коли рф не збирається лишати окуповані українські території.

«Це було б односторонньою вигодою й відображало б лише російську точку зору», – зазначив Кірбі про ініціативу КНР щодо негайного перемир’я та пошуку компромісів між Києвом і москвою.

«Припинення вогню зараз означатиме ратифікацію російських завоювань і, по суті, визнаватиме здобутки рф та її спробу силою завоювати території своїх сусідів», – підкреслив представник адміністрації США.

Він наголосив, що це також дозволить російським військам продовжувати окупацію суверенної української території, а це, звісно, не відповідає принципам Статуту ООН.

«Ми не вважаємо це кроком до справедливого й міцного миру», – зауважив представник Білого дому.

Кірбі зазначив, що забезпечення такого миру має передбачати українські погляди та поважати основну ідею суверенітету й територіальної цілісності.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.