У школі Дніпра директорка і вчителька отримали догани після інциденту з російською мовою

У Дніпрі вчителька на уроці спілкувалася з учнями російською мовою. Після того, як мати однієї з учениць зробила зауваження, її доньку почали цькувати інші діти. Саму жінку видалили з батьківського чату.

22.05.2023
У школі Дніпра директорка і вчителька отримали догани після інциденту з російською мовою

Педагогиню та директорку школи за інцидент покарали доганою, повідомляє “Радіо Свобода”.

Школярка, з якою трапився інцидент, навчається відразу у двох школах: за кордоном, де перебуває з мамою у вимушеній евакуації, та в самому Дніпрі. 

За словами матері дівчини, на дистанційному уроці вона зробила зауваження вчительці про її мову спілкування, оскільки знаходилася поряд і почула, як та говорить російською. Вона попросила вчительку не порушувати законодавства. 

“Один з учнів двічі звернувся до вчительки українською мовою, вона двічі відповіла йому російською. Я приєдналася: увімкнула мікрофон, представилася – мама такої-то учениці, попросила її вести урок українською”, – зазначила жінка.

Педагогиня почала обурюватися. Наголосила, що це її рідна мова, а урок вона ще не починала. На думку матері школярки, дистанційний урок розпочинається з першої секунди підключення.

Після конфлікту її доньку з онлайн-уроку викинули. Під’єднатися повторно не змогли – вчителька не приймала запит. Жінка стверджує, що потім розпочався булінг щодо її дитини. Зокрема, сама вчителька почала занижувати оцінки дівчинці. Попередньо писала про це в месенджері, потім видалила повідомлення. 

Пізніше до цькування дитини, за словами її матері, долучилися однокласники і їхні батьки. Вони відверто говорили, що дитину варто перевести в інший клас.

Матір дитини додає, що її донька інцидент пережила важко та перебувала в пригніченому стані.  Після розголосу ситуації, стверджує матір школярки, батьківський комітет просив в неї вибачення. Його вона вважає формальним.

Також вона зверталася з офіційним запитом до дирекції школи. Там у відповідь на звернення провели педраду й засідання комісії щодо булінгу дитини. На її думку, це була також формальність.

Мати після інциденту почала скаржитися в різні інстанції. Зокрема і до директорки школи. 

В адміністрації закладу жінці повідомили, що все ситуацію з’ясували і факту булінгу не виявили. 

Директорка школи, де трапився інцидент, підтвердила його факт та те, що діти опісля ображали однокласницю. Очільниця навчального закладу зауважила, що після події вчителька потрапила в лікарню, у школі провели батьківські збори та виховну годину для дітей, запросили офіцера поліції, який провів бесіду.

Директорка також зазначила, що в школі скликали комісію стосовно факту булінгу, але його не підтвердили.

Жінка також стверджує, що подала звернення до Уповноваженого із захисту державної мови та заяву до Національної поліції. На відповідь поки очікує.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.