У селі на Львівщині відкрили школу, яку будували 16 років

Село Либохора у Самбірському районі – одне з найбільших гірських сіл громади, чисельність населення якого складає понад 2,2 тисячі осіб, з яких 30 дітей – дошкільного віку, 310 – шкільного віку.

08.11.2024
У селі на Львівщині відкрили школу, яку будували 16 років

Як повідомив заступник начальника Львівської обласної військової адміністрації Юрій Бучко, вже з 8 листопада діти зможуть навчатись у новій, комфортній, теплій школі.

“Головна наша мета – збудувати школу, в якій можна буде успішно навчатись і яка даватиме учням сильні знання та комфортне дозвілля, адже діти у селі Либохора навчалися у трьох дерев’яних корпусах старої школи у дві зміни які були збудовані у 1900-1910 роках! Умови навчання у них не відповідали вимогам безпеки та не забезпечували належного рівня здобуття освіти: аварійна покрівля, пічне опалення, відсутність спортивного залу, харчоблоку, актового залу, внутрішніх санвузлів. Інші діти змушені навчатися у школах сусідніх населених пунктів, які також є переповненими“, – зазначив Бучко.

Будівництво школи на 360 дітей було одним з пріоритетних завдань громади. Для вирішення цього питання у 2008 році прийняли рішення будувати школу у селі Либохора.

Для реалізації проєкту загалом скеровано понад 175 млн гривень.

За ці кошти проведено будівництво триповерхового навчального корпусу, облаштовано спортивний та актовий зали, харчоблок, інженерні мережі (електропостачання, будівництво твердопаливної котельні, локальних очисних споруд, пожежного резервуару, свердловини для організації водопостачання з насосною станцією), утеплено фасад, закуплено та встановлено обладнання, частково проведено благоустрій території. Будівництво проведено з врахуванням вимог інклюзивності.

“Окрім того, сьогодні Боринській громаді передали два шкільні автобуси, щоб учням було легше добиратися на навчання. Хай діти здобувають в цих стінах міцні знання, наполегливість,хороший настрій. Учителям наснаги на втілення всіх освітніх експериментів, щоб дати дітям добру освіту! Дуже приємно сьогодні бачити високоякісний європейський освітній навчальний заклад в гірських районах нашої області! І це, безумовно, є нашою спільною перемогою!” – підсумував Бучко.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.