У РНБО озвучили 12 кроків деокупації Криму

Йдеться про покарання гауляйтерів та колаборантів, звільнення ув’язнених українців та кримських татар, а також демонтаж Кримського моста.

03.04.2023
У РНБО озвучили 12 кроків деокупації Криму
Олексій Данілов

Секретар Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) Олексій Данілов 2 квітня оприлюднив 12 кроків деокупації Криму.

“Російський гауляйтерський непотріб у тимчасовому окупованому Криму щось занадто розійшовся в істеричному z-припадку — то збираючись захопити Київ або Одесу, то впадаючи в совковий маразм відродження “кримського смершу”. Для цього московського сміття хочу дохідливо намалювати поки що широкими мазками, як Україна буде деокуповувати Крим, де вони та їм подібні будуть цілями номер один — щоб назавжди відбити будь-кому бажання навіть дивитися в бік Московії або відкривати рота, перед тим гарно не подумавши, коментуючи щось пов‘язане з Україною”, — написав Данілов у фейсбуці.

Данілов заявив, що йдеться про наступні 12 пунктів:

  • На суспільне обговорення буде винесено питання щодо проєкту та місця розташування в Криму пам’ятника “русский военный корабль идёт …”.
  • Крім кримінального переслідування за колабораціонізм і держзраду розробляється люстраційний механізм персональної оцінки. Ним, зокрема, визначається рівень відповідальності та ступінь залучення конкретних осіб, громадян України, жителів Криму до підтримки діяльності окупаційних адміністрацій. Передбачається, зокрема, обмеження прав участі у виборах – обирати й бути обраними.
  • Стосовно державних службовців, суддів, прокурорів, працівників правоохоронних органів та інших категорій осіб, які станом на 2014 рік були у штаті органів влади України, МВС, СБУ, МОУ та ін., а після лютого 2014 року працювали в російських окупаційних структурах, українські суди визначать, чи підлягають вони кримінальній відповідальності. Але якщо не підлягають, вони позбавляються державних пенсій зокрема із забороною подальшого працевлаштування на роботу в держорганах і органах місцевого самоврядування України.
  • Росія або інше формування, яке буде претендувати на правонаступництво, забезпечує безумовну і повну видачу всіх підозрюваних у державній зраді та в інших кримінальних злочинах осіб, як громадян України, так і громадян росїї, причетних до воєнних злочинів.
  • Пропагандисти, які сприяли окупації, мілітаризації дитячого виховання та розпалюванню ворожнечі проти України українців, кримських татар та інших національностей, — група особливої уваги, злочини яких будуть розслідувані українськими, а за необхідності міжнародними правоохоронними структурами.
  • Громадяни рф, які незаконно приїхали проживати на Кримському півострові після лютого 2014 року, мають негайно залишити територію України у визначений законом термін.
  • Правочини, вчинені не за українським законодавством після лютого 2014 року, зокрема щодо нерухомого майна, визнаються нікчемними.
  • Транспортний перехід у місті Керч Автономної Республіки Крим демонтується з метою забезпечення повної свободи мореплавства в рамках програми відшкодування збитків.
  • Реалізується комплексна програма “Детоксикація” — нейтралізація наслідків багаторічної дії російської пропаганди на суспільну свідомість частини населення півострова.
  • Створення документальної бази фактів російських злочинів проти українських громадян, які чинили спротив окупації. Відновлення в правах українських та кримськотатарських активістів.
  • Негайне звільнення всіх громадян України, кримських татар, українців, які були переслідувані рф за політично вмотивованими ознаками з 2014 року з відшкодуванням завданих моральних збитків.
  • Так званий “город русской славы” перейменовується в “Об‘єкт № 6”. Верховна Рада України пізніше приймає рішення про нову назву міста.

“Деталізована і юридично вивірена програма розробляється Апаратом РНБО України із залученням широкого кола фахівців та експертів, що буде відображено в новій редакції Стратегії деокупації Криму.Крим — це Україна!” — написав Данілов.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.