У Раді пропонують заборонити ароматизовані тютюнові вироби

Законопроєктом №9227 пропонують заборонити виробництво (крім для експорту), гуртову і роздрібну торгівлю та імпорт для реалізації на території України новітніх тютюнових виробів з характерним запахом та/або смаком диму та які містять смако-ароматичні добавки.

21.04.2023
У Раді пропонують заборонити ароматизовані тютюнові вироби
Фото: умовне

Як пише “Дебет-кредит” 20 квітня 2023 року у ВРУ зареєстрували законопроєкт №9227 “Про внесення змін до Закону України “Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення” щодо заборони новітніх тютюнових виробів, що містять смако-ароматичні добавки”.

Метою прийняття проєкту Закону є посилення заходів щодо зменшення вживання тютюнових виробів серед населення та виконання Указу Президента №722/2019  «Про Цілі сталого розвитку України на період до 2030 року». Зокрема, одна з цілей –  забезпечення здорового способу життя та сприяння добробуту для всіх у будь-якому віці.

Законопроєктом пропонується внести зміни до Закону «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення», які забороняють виробництво (крім виробництва для експорту), гуртову і роздрібну торгівлю та імпорт для реалізації на території України:

  • новітніх тютюнових виробів з характерним запахом та/або смаком диму;
  • новітніх тютюнових виробів, що містять смако-ароматичні добавки у будь-яких компонентах, таких як фільтр, папір, упаковка, капсула або мають будь-які технічні характеристики, що дозволяють змінювати запах чи смак сигарет, тютюну для самокруток або інтенсивність диму.

Як пояснюють законотворці, ароматизовані тютюнові вироби є інструментом приваблення до початку вживання тютюнових виробів. Міжнародні дослідження вказують, що 80% дітей у віці 12-17 років, які мали досвід вживання тютюну, дебютували саме з ароматизованих тютюнових виробів. Після появи тютюнових виробів для нагрівання на ринку України наприкінці 2016 року вперше за 10 років відновилася динаміка зростання вживання тютюнових виробів.

У разі прийняття закон набере чинності з дня, наступного за днем опублікування, але не раніше 11 липня 2023 року.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.