У пункті пропуску на Львівщині відкрили кімнату допомоги жертвам насилля

На митному пості «Краківець» запрацював новий «Центр ґендерних компетенцій».

06.09.2024
У пункті пропуску на Львівщині відкрили кімнату допомоги жертвам насилля

Центр створили митники спільно з ГО «Центр жіночі перспективи» та міжнародним клубом «Зонта». Такий крок ще більше наближає Україну до демократії та цінностей ЄС.

Начальник Львівської митниці Андрій Кузнік зазначив, що пункт «Краківець» обрали не випадково, адже саме тут обслуговують чи не найбільшу кількість людей. Кожен з них тепер зможе звернутися у новий центр ґендерних компетенцій, аби отримати психологічну та юридичну консультації від фахівців.

Ідею запропонував в.о. керівника митного посту «Краківець» Юрій Татомир:

«Я старався максимально проаналізувати, спочатку специфіку роботи митниці конкретно в пункті пропуску «Краківець» і проблемні питання, які би я хотів би вирішити та зреалізувати. Я подумав, що було би чудово залучити якусь неурядову організацію, яка спеціалізується на тематиці належності перебування громадян, а вже потім я зачепився за гендерну складову», – розповідає Юрій Татомир.

Також в центрі читатимуть лекції про ґендерне рівноправ’я та пояснюватимуть законодавчі нюанси у цій проблемі. Окрім цього, представники громадських організацій обіцяють навчити митників виявляти серед подорожуючих тих, хто зазнав утисків та насилля. Таких людей інспектори будуть скеровувати до приміщення центру ґендерних компетенцій.

Кімната допомоги та довіри у митному пункті «Краківець» стала першою в Україні, і в службі сподіваються, що невдовзі з’являться такі центри у більшості пунктів.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.