У Полтаві встановили скульптуру Сковороди замість Пушкіна

Відкриття скульптури українському поетові та педагогу відбулося 7 квітня.

07.04.2023
У Полтаві встановили скульптуру Сковороди замість Пушкіна

Біля скульптури Гоголю на вході до готелю Palazzo тепер стоїть Григорій Сковорода. Раніше на його місці стояв російський поет Олександр Пушкін, пише місцеве видання “Зміст”.

Скульптуру українському філософу зробили разом з лелекою та мавпочкою. Ці тварини є героями притчі “Вдячний Еродій”, яку написав Григорій Сковорода. 

Ідея встановити скульптуру українцю у власниці готелю Олени Шуліки з’явилася ще у квітні минулого року:

“Кожного дня зростає наша ненависть до окупантів, до тої дикої орди, яка нищить наші збудовані ретельно і з любов’ю міста і села, катує і вбиває мирних мешканців, не шкодуючи навіть дітей Ця ненависть дісталася найвищої напруги: ніщо не повинно нагадувати про цих “асвабадітелів”, носіїв “руського міра”. Будемо виховувати своїх дітей патріотами рідного краю, своєї Батьківщини. У нас є чим і ким пишатися”.

Скульптури Пушкіну та Гоголю у 2019 році біля готелю встановили у межах відзначення 210-річниці від дня народження Миколи Гоголя. Перед відкриттям влаштували цілий перформанс біля Premier Hotel Palazzo, де у головних ролях були класики світової літератури. Пушкін навіть зробив «сюрприз» Гоголю і заговорив українською мовою.

Скульптури для Полтави створив львівський скульптор Олександр Цісарик. Він розповів, що зобразив Пушкіна «легким, як вітер, бо він гість», а Гоголь міцно стоїть на ногах і уособлює українську землю, яка гостинно приймає і запрошує випити чашку кави.

Крім того, 7 квітня депутати Полтавської міської ради проголосували за демонтаж пам’ятників радянським генералам Зигіну, Ватутіну. Знесуть також ще один пам’ятник Пушкіну

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.