У польських школах закінчується дія правил, які регламентують навчання українських дітей-біженців

Керівництво польських шкіл турбує відсутність нормативних актів, які б визначали функціонування учнів з України, зокрема фінансування їхньої освіти у 2023/2024 навчальному році чи відкриття підготовчих відділень.

20.04.2023
У польських школах закінчується дія правил, які регламентують навчання українських дітей-біженців
Фото: умовне

31 серпня цього року закінчується дія правил, які окреслюють умови навчання українських дітей-біженців в польських школах. Тим часом школи саме зараз планують свою роботу з 1 вересня. Частина директорів побоюються такої невизначеності, пише ukrayina.pl.

Зараз у польських школах активно планують наступний навчальний рік – складають списки  очікуваної кількості учнів, наповнюваність окремих класів, години занять і кількість викладачів. Це допомагає визначити витрати на роботу навчального закладу.

Школи не мають багато часу на підготовку цих організаційних листів. Згідно з розпорядженням міністра національної освіти, аркуш має бути надісланий профспілковим організаціям на висновок зараз, а потім на затвердження керівного органу, щоб до 21 квітня вони могли його розглянути.

“Міністр має сказати, що робити з учнями з України з нового навчального року. Тому що ми зараз створюємо нові організаційні аркуші, сидимо над ними і думаємо, що робити, адже чинні норми дійсні до 31 серпня. З іншого боку, згідно з актом, гроші дають на два роки, тобто до 24 лютого 2024 року, але як ми маємо в цьому розібратися? Будемо ми мати цих дітей чи ні, продовжуємо години польської мови чи краще їх не планувати?” – розповідає Януш Макух, директор початкової школи у Щирку.

Директор припускає, що чинний регламент буде продовжений.

Частина шкіл не вірить у нову хвилю біженців з України. 

“У нас багато дітей з України, але ми не бачимо великих проблем”, – зауважує Йоанна Скопінська, директорка початкової школи у Варшаві.

За її словами, підготовчі відділення вже не такі потрібні і наразі у Варшаві їх не планують. Тому в організаційному аркуші вона не вводитиме ці відділення, а лише додаткові години для уроків польської мови для дітей-іноземців.

Анна Сосна, директорка початкової школи у Ченстохові, також не очікує великих проблем з плануванням навчального року. Вона сподівається, що додаткової хвилі біженців не буде.

“Все одно всі правила з’являться в серпні, перед новим навчальним роком, тому доведеться все перебудовувати. Роки директорства навчили мене, що до аркушів, які я зробила у травні, не варто прив’язуватися”, – підсумувала керівниця однієї зі шкіл.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.