У Почаївській Лаврі продають фальсифіковані ювелірні вироби

Керівництво Свято-Успенської Почаївської Лаври УПЦ (МП) на Тернопільщині дозволило продавати на свої території фальсифіковані золоті прикраси.

05.07.2023
У Почаївській Лаврі продають фальсифіковані ювелірні вироби

Про це редакція  368.media  дізналася з матеріалів кримінальної справи за ч.4 ст.190 КК.

Матеріали щодо зловмисників віднайшли у СБУ. Мова йде про заволодіння грошима громадян, шляхом зловживання їхньою довірою під час реалізації ювелірних виробів. Потерпілий у лютому 2023 року придбав за готівку срібний хрестик та ланцюжок в іконній (церковній) лавці на території Почаївської Свято-Успенської Лаври. Чоловіку не надали чек на придбані товари.

Після цього, будучи вдома, потерпілий оглянув вище вказані срібні вироби та виявив на бирках відсутність інформації про вагу хрестика та ланцюжка, та на самих виробах відсутнє клеймо та проба. Також в день придбання виробів ще було багато інших відвідувачів, які придбавали також ювелірні прикраси.

Розслідування встановило, що на території Почаївської Свято-Успенської Лаври посадовими особами даної релігійної організації відкрито дві церковні лавки, в яких здійснюється продаж золотих та срібних ювелірних виробів.

З’ясовано, що розрахунок за ювелірні вироби здійснюється виключно в готівковій формі та без надання покупцям будь-яких документів (квитанцій, гарантійний талон, сертифікат якості тощо), що підтверджують факти придбання ними товару та його якість. При цьому, товарні ярлики, прикріплені до ювелірних виробів, не містять відбитку державного пробірного клейма України.

 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.