У Офісі Президента розповіли, чи готова Росія до переговорів з Україною

Росія на сьогодні не готова до переговорної позиції України, яка є “абсолютно нормальною”.

11.09.2022
У Офісі Президента розповіли, чи готова Росія до переговорів з Україною

Про це заявив радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк у ефірі “Радіо НВ”.

“У суспільстві є чітке розуміння, що війна має закінчитися правильно – на умовах України та без всяких “Мінських протоколів”.

Тобто:

  • не може бути ніякої лінії розмежування,
  • не може залишатися на території України кримінальних анклавів,
  • не може залишатися росія на території України.

Тому що це буде постійна провокація з точки зору продовження з’ясовування стосунків… Тому такий консенсус є”,  заявив посадовець.

Водночас, як він наголосив, після масштабних воєнних злочинів, скоєних російської федерацією, “до цього консенсусу додалося ще дещо – що ми маємо взяти з росії велику суму боргів”.

“Я маю на увазі суму не в грошах, а щоб вони заплатили за всі ці злочини конкретно або великими термінами юридичними, або закінчила існування певна кількість людей на полі бою. Оцей консенсус існує”, – заявив радник керівника ОП.

Він наголосив, що переговорні позиції України неодноразово озвучував Президент.

“Ми їх формулюємо так: будь ласка, залиште всю нашу територію, відведіть усі війська не до умовних кордонів на 23 лютого, а повністю на кордони, міжнародно визнані в 1991 році, в тому числі півострів Крим, знищте всі свої незаконні будівництва, у тому числі так званий Керченський міст, після цього ми сідаємо за стіл переговорів”, – наголосив Подоляк.

З його слів, українська сторона готова проговорити три речі:

  • Перше – репарації з точки зору всіх втрат, яких Україна зазнала,
  • Друге – це як ми існуємо, співіснуємо, оскільки ви (росія – ред.) є сусідами, з точки зору безпеки для України.
  • Третє – це певна юридична відповідальність, яку має нести ряд людей, у тому числі з російським громадянством, які скоїли злочини в Україні.

Водночас радник глави ОП наголосив, що “сьогодні росія ще не готова до абсолютно нормальної переговорної позиції України”.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.