У Німеччині відповіли на пропозицію Польщі передати Україні ППО Patriot

Міністерка оборони Німеччини Крістін Ламбрехт прокоментувала запит Польщі про розміщення на заході України зенітно-ракетних комплексів Patriot. Вона заявила, що таке розгортання має бути узгоджене з НАТО.

25.11.2022
У Німеччині відповіли на пропозицію Польщі передати Україні ППО Patriot
Фото: умовне

Про це пише Bloomberg.

Міністр оборони Польщі Маріуш Блащак звернувся з проханням про переміщення Patriot пізно ввечері в середу. Це прохання надійшло через кілька днів після того, як країни уклали угоду про протиповітряну оборону, за якою німецькі ракети Patriot і винищувачі будуть розгорнуті в Польщі.

“Ці системи Patriot, які є частиною інтегрованого планування протиповітряної оборони НАТО. Ось чому було можливо зробити цю пропозицію Польщі”, — заявила Крістін Ламбрехт журналістам у Берліні в четвер після переговорів зі своїм естонським колегою. — Будь-яка пропозиція, що відхиляється від цього, тепер повинна бути обговорена з НАТО і з нашими союзниками”.

Німеччина зробила пропозицію розмістити в Польщі винищувачі Patriot менш ніж через тиждень після того, як в результаті ракетного удару загинули дві людини в селі поблизу кордону з Україною, що викликало побоювання значної ескалації у відносинах між НАТО і Росією. Блащак, своєю чергою, сказав, що попросив Німеччину перемістити зброю ще далі — на схід Польщі після нової серії ударів з боку Росії, додавши, що “вони повинні захистити Україну від подальших жертв і відключень електроенергії і підвищать безпеку на нашому східному кордоні”.

Нагадаємо, раніше Польща прийняла пропозицію Німеччини щодо розміщення систем ППО Patriot на кордоні з Україною.

Після цього міністр оборони Польщі Маріуш Блащак звернувся до Німеччини з проханням передати Україні ЗРК, які призначалися для його країни.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.