У Німеччині судять уродженку України за підтримку російського вторгнення

Раніше вона організовувала акції на підтримку росії.

06.06.2023
У Німеччині судять уродженку України за підтримку російського вторгнення

Уродженка України Олена Колбаснікова постане перед судом у Кельні. Її звинувачують у схваленні агресивної війни рф проти України. Про це пише DW.

Олену Колбаснікову очікує суд у Кельні 6 червня за ймовірне публічне схвалення російського вторгнення в Україну. Її обвинувачують за статтею 140 п. 2 Кримінального кодексу ФРН (“схвалення злочинів”).

Зокрема, Колбасніковій інкримінують те, що під час проросійської демонстрації 8 травня 2022 року вона висловилася на підтримку агресивної війни проти України, уточнив представник суду. У разі доведення провини їй загрожує до трьох років позбавлення волі або грошовий штраф.

У 2022 році Колбаснікова, яка мешкає в Кельні, організувала найбільший у Німеччині автопробіг на підтримку росії, пізніше вона була співорганізатором інших проросійських акцій, зокрема, 6 травня 2023 року.

Уродженка Дніпра Колбаснікова звинувачення на свою адресу відкидає і вважає себе жертвою переслідувань з боку німецької влади. ЗМІ в Німеччині часто називають її “путінською фанаткою” або членкинею “фан-клубу Путіна”.

На початку травня проросійська активістка об’єдналася з німецькими правими радикалами. Разом із юристом і політиком Маркусом Байзіхтом (Marcus Beisicht) і Андре Поґґенбурґом (André Poggenburg) вона стала співкерівницею нового руху під назвою Aufbruch Frieden, Solidarität, Gerechtigkeit (“Пробудження миру, солідарності, справедливості”).

Усі троє співзасновників брали участь у проросійській демонстрації в Кельні 6 травня 2023 року. Поґґенбурґ раніше був одним із провідних функціонерів у праворадикальній партії “Альтернатива для Німеччини”, але 2019 року пішов із неї після низки зроблених ним заяв расистського характеру.

Судове засідання в Кельні у справі про виправдання російської агресії було спочатку призначене на 29 березня, але його перенесли на 6 червня. Ймовірно, з тієї причини, що незадовго до дати судового засідання, 27 березня, у Колбаснікової відбувся обшук – уже з іншого приводу.

Її підозрюють у тому, що разом із чоловіком Максом Шлундом (Max Schlund) вона збирала в Німеччині гроші та речі для підтримки російської армії на Донбасі, як підтвердили в кельнській прокуратурі.

За даними слідства, восени 2022 року Колбаснікова разом із чоловіком відвідала контрольовану російською армією територію Донбасу і передала там російським військовим утеплені намети, а також, імовірно, засоби зв’язку. Якщо це буде доведено, то стане порушенням заборони на вивезення і передачу товарів, що підпадають під санкції ЄС, за яке загрожує покарання до п’яти років позбавлення волі.

Також, згідно з даними слідства, Олена Колбаснікова та її чоловік закликали своїх прихильників вступати до лав найманців “ПВК Вагнер” і публічно демонстрували літеру Z. У Німеччині заборонена публічна демонстрація символів, які асоціюються з російським вторгненням в Україну, зокрема, літер Z і V, “георгіївської стрічки”, а також прапорів СРСР і терористичних організацій  “ДНР” і “ЛНР”.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.