У МЗС відповіли на звинувачення росії щодо створення в Україні біологічної зброї

Україна неухильно дотримується своїх міжнародних зобов’язань за Конвенцією про заборону біологічної та токсинної зброї і не виробляє біологічну зброю одноосібно або у співпраці з іншою стороною.

06.09.2022
У МЗС відповіли на звинувачення росії щодо створення в Україні біологічної зброї
Фото Укріннформу

На цьому наголосила українська делегація у Женеві під час Офіційнаї консультативної зустрічі держав–учасниць Конвенції про заборону біологічної та токсинної зброї (КБТЗ), скликаної на вимогу рф у зв’язку з висунутими нею звинуваченнями про створення Україною за сприяння США біологічної зброї, передає Укрінформ із посиланням на Міністерство закордонних справ.

МЗС зазначає, що глава делегації посол з особливих доручень МЗС Юрій Клименко наголосив на маніпулятивному характері російських інсинуацій на адресу України та США, метою яких є обґрунтування неспровокованої та невиправданої повномасштабної агресивної війни рф проти України, відволікання уваги сторін Конвенції від численних воєнних злочинів, скоєних проти народу України, а також приховування діяльності росії в обхід КБТЗ.

“Українська сторона запевнила, що Україна неухильно дотримується своїх міжнародних зобов’язань за Конвенцією, ніколи не мала наміру виробляти та не виробляє біологічну зброю одноосібно або у співпраці з будь-якою іншою стороною, підкреслено у повідомленні. Наявні в Україні установи і заклади медико-біологічного профілю використовуються лише в інтересах громадського здоров’я і біологічного захисту тварин і рослин”, – заявили в МЗС.

При цьому делегація наголосила на виключно мирному характері українсько-американської інституціолізованої співпраці, спрямованої на зміцнення спроможностей установ медико-біологічного профілю в Україні запобігати та протидіяти спалахам інфекційних захворювань, а також надавати необхідну допомогу громадянам.

Українська сторона закликала держави-учасниці КБТЗ посилити тиск на рф з метою негайного припинення її злочинної війни проти України, вжити дієвих заходів для запобігання зловживанням положеннями Конвенції та виробити ефективні шляхи забезпечення недопущення повторення у майбутньому подібних маніпулятивних дій з боку росії.

Крім того, у МЗС зауважили, що Україна стала співавтором ініційованої США Спільної заяви «Внесок партнерств у галузі спільного зменшення загрози у глобальну систему безпеки здоров’я». У документі, зокрема, наголошується на важливій ролі міжнародної співпраці та допомоги в розбудові міцних національних спроможностей для нагляду за інфекційними захворюваннями на кшталт COVID-19, профілактики, діагностики та реагування на них.

Як повідомлялося, росія намагається пояснити вторгнення в Україну нібито виявленими фактами військово-біологічної активності США в країні.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.