У місті на Тернопільщині на ратуші запрацював годинник часів Австро-Угорщини

На Тернопільщині у Теребовлі відновили роботу годинника, встановленого на міській ратуші. Тепер щогодини тут б’ють куранти, а о 12:00 звучить мелодія Державного Гімну.

14.12.2023
У місті на Тернопільщині на ратуші запрацював годинник часів Австро-Угорщини

Про це  “Суспільному” розповів директор Теребовлянського туристично-інформаційного центру Микола Августович.

За його словами, годинник зламався перед початком повномасштабного вторгнення. Майже два роки з вежі Теребовлянської ратуші було чути лише звук повітряної тривоги.

“Чоловік, який мав відповідати за цей годинник, разом зі сім’єю виїхав за кордон. Зараз нам вдалося з ним зв’язатися. Після коротких перемовин домоглися, щоб нам повернули плату. Приїхав майстер зі Львова та все встановив”, — розповів він.

Годинник розташований на вежі ратуші. Вона є однією з туристичних локацій міста. Тут оформили оглядовий майданчик, з якого видно краєвиди Теребовлі. Перший годинник на ратуші, за словами Миколи Августовича, з’явився тоді, коли й сама будівля, — на початку 20 століття.

“Уже в першій версії вежі, збудованій за часів Австро-Угорської імперії, був годинник. Під час Першої світової війни всю вежу і годинник зруйнували. Згодом її відбудували вже поляки”, — розповів Микола Августович.

Сучасний годинник встановили тут на початку літа 2021 року. Його механізм — комбінований.

“Є, скажімо так, механічне “металеве серце”, яке призводить до всіх обертів. І є електричний “мозок”. Годинник — автономний: сам змінює години, за необхідності вмикає собі підсвічування“, — пояснив Августович.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.