У Міноборони закликали не публікувати фото і дані зниклих та полонених українських військових

Це може їм зашкодити.

02.11.2022
У Міноборони закликали не публікувати фото і дані зниклих та полонених українських військових
Ганна Маляр. Фото: УНІАН

Заступниця міністра оборони Ганна Маляр закликала не постити у соцмережах фото безвісти зниклих або полонених українських військовослужбовців у військовому однострої, не вказувати їхні прізвища, ім’я, по батькові та військові посади. Такі пости можуть зашкодити військовослужбоцю та перемовинам щодо обміну.

Такі пости, за словами Маляр, переважно супроводжуються підписами, на кшталт: “Ця особа перебуває в полоні, подивіться, може хто знає чи шукає цю людину” або “помоліться за повернення” та містять персональні дані військового.

“У чому небезпека таких постів? Річ у тім, що вказана особа дійсно може перебувати в полоні, але ворог при цьому вважає її цивільною”, — пояснила посадовиця.

Або людина може просто переховуватись на тимчасово окупованих територіях і шукати можливості повернутись. “Оприлюднюючи дані і фото такої людини, ви даєте ворогу орієнтир на пошуки”, — додала Маляр.

За її словами, поширення в соціальних мережах інформації про позивні українських бійців, військові частини і місця їх дислокації, про обставини потрапляння військовослужбовців в полон несе загрозу не тільки самим полоненим, але й їх бойовим побратимам.

“Ми вже неодноразово наголошували на тому, що розміщення в публічному просторі будь-якої інформації про конкретну людину, яка перебуває в полоні у росіян, значно ускладнює процес повернення її додому і нерідко ставить під загрозу життя самого полоненого”, — пояснила заступниця міністра.

Йдеться про додаткову інформацію про значущість цієї людини для суспільства, її політичні погляди, місце служби чи попередня робота, відомості про склад сім’ї, про рідних і близьких. Це спонукає окупантів прискіпливо ставитися саме до цієї конкретної людини, в результаті чого вимоги до її обміну стають завищеними, а сам процес – максимально ускладненим.

Як пояснила Маляр, рідним і близьким військових, які потрапили у полон або зникли безвісти, потрібно звертатися до Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими. Він діє на базі Головного управління розвідки Міноборони України і об’єднує в собі понад десять державних установ та організацій. Ця установа здійснює прийом родичів військовополонених та безвісти зниклих і надає юридичну, психологічну, а також іншу наявну інформацію.

 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.