У Міноборони прокоментували загрозу вступу Білорусі у війну в Україні

Раніше один із лідерів білоруської опозиції, заступник голови обʼєднаного перехідного кабінету Білорусі Павло Латушко заявив, що самопроголошений президент Лукашенко готується вступити у війну проти України.

30.09.2022
У Міноборони прокоментували загрозу вступу Білорусі у війну в Україні
Фото: Michael Probst / AP

Міністр оборони України Олексій Резніков прокоментував цю заяву лідера білоруської опозиції.

Небезпека є завжди, бо ворожий кордон просягається на 2,5 тис. км — це Білорусь, Росія та тимчасово окуповані території. Але реальна лінія фронту, де йдуть бої, це 1 300 км. Кордон з Білоруссю сягає 1 200 км, тому ризик з півночі залишається”, — зазначив Резніков у коментарі “Бабелю”.

Під час першого вторгнення, продовжив міністр, серед російського війська було украй мало білорусів, можливо лише кілька підрозділів.

“Тобто немає інформації про те, що раніше у війні брали участь серйозні формування з Білорусі. Наразі там пропаганда має менші оберти, ніж у Росії, тому мені складно уявити, що має мотивувати білорусів вступити у цю війну зараз”, — додав Резніков.

За його словами, можливий також варіант, що білоруські офіцери, які давали присягу, переступивши український кордон, складуть зброю зі словами “білоруси вам сябри, а не вороги”.

“Ризик є, але я б не переоцінював його. Ми готові до всього. Лукашенко шукає баланс, з одного боку він має показати політичний аншлюс з рф, а з іншого — відчуває, що це може стати його остаточним кінцем”, — резюмував Резніков.

 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.