У Литві запустили збір коштів на радари для української ППО

Вони допоможуть стежити за небом та ефективніше захищатися від ракетних ударів окупантів.

30.01.2023
У Литві запустили збір коштів на радари для української ППО
Фото: умовне

Литовці запустили нову акцію на підтримку України. Цього разу кошти збирають на закупівлю радарів для спостереження за повітряним простором. Про це пише видання Delfi.

У межах нової ініціативи Radarom об’єднуються чотири організації, які надають підтримку Україні, – Blue/Yellow, Laisvės TV, 1K Fundas та “Сильні разом” (Stiprūs kartu). До акції підключаються провідні ЗМІ Литви.

Із 30 січня до 24 лютого активісти намагатимуться зібрати щонайменше 5 мільйонів євро, на які закуплять радари для спостереження за повітряним простором.

“Суть цих радарів у тому, що вони дуже хороші. Звичайно, Україна має ці радари, без сумніву. Але це найновіші, найсучасніші, які допоможуть відстежити, звідки стріляють, у що стріляють – можна значно краще захищати об’єкти інфраструктури”, – заявив голова організації Blue/Yellow Йонас Охман.

На зібрані кошти активісти готуються купити радари ізраїльських виробників – ціна одного комплекту приладів сягає 1 мільйона євро. За словами організаторів акції, всі деталі переговорів узгоджено, наразі потрібні лише кошти.

Засновник Laisvės TV Андрюс Тапінас не сумнівається, що ця ініціатива знайде відгук і в інших країнах Європи.

“Ми покажемо, що розмови про те, що Литва, можливо, втомилася допомагати Україні – це цілковита нісенітниця”, – наголосив Тапінас.

Раніше у Литві зібрали кошти на три морські дрони для України.

 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.