У Литві перейменували музей Пушкіна

Вільнюська міська рада 8 березня ухвалила рішення про перейменування Літературного музею імені  Пушкіна на Музей Маркучайського маєтку.

09.03.2023
У Литві перейменували музей Пушкіна

Про це повідомляє Delfi.

“На території Вільнюського муніципалітету є кілька чудових маєтків – Веркяйський, Траку Воке, є й гарний Маркучайський маєток, який колись отримав назву літературного музею російського поета Пушкіна через спорідненість власників із поетом. Ми перезавантажимо історію, повернемося до історичної назви початку XX століття”, – прокоментував мер Вільнюса Ремігіюс Шимашюс.

За його словами, в музеї будуть акценти російської літератури Литви, але “будуть і додаткові види діяльності”.

У рішенні міськради Вільнюса зазначено, що запропонована назва Музей Маркучайського маєтку погоджена з міністерством культури, Державною комісією з мови та представниками кафедри історії Вільнюського університету. 

Нова назва краще відображає діяльність музею – музей займається дослідженнями, проводить виставки, лекції, майстер-класи, пов’язані з історичною та культурною спадщиною вільнюських маєтків і маєтків усієї Литви.

Власники маєтку називали його на початку XX століття маєтком Маркутьє. Так у своєму заповіті маєток називає остання його господиня Варвара Пушкіна. Сам Алєксандр Пушкін при цьому ніколи не приїжджав до Вільнюса.

Походження назви Маркучай до кінця не з’ясоване: відомо, що околиці називали Сакалайчай, Свистаполе, використовували й назву Маркучай.

 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.