У Львові врятували ногу військовому, який наступив на міну

львівські медики лікують військового Богдана Стратюка з Рівенщини. Чоловік отримав мінно-вибухове поранення на Харківщині.

20.07.2023
У Львові врятували ногу військовому, який наступив на міну

Про це повідомляє Перше медичне об’єднання Львова.

28-річний Богдан Стратюк з селища Клевань, що на Рівненщині. У перший день повномасштабного вторгнення чоловік добровільно пішов захищати Україну. Богдан обороняв Харківську область.

Поранення отримав, коли із побратимами йшли штурмувати позиції російських військових. Богдан йшов першим і наступив на міну.

“Я йшов першим через те, що до того ніхто не був на штурмі, а я вже знав, як все робити. Я пройшов через наше мінне поле і при підході до них (російських військових, — ред.) я підірвався на міні”, — розповідає Богдан.

Побратими наклали пораненому три турнікети та евакуювали в стабілізаційний пункт. Звідти військового доправили в шпиталь Покровська. Там йому зробили екстрене переливання крові та під’єднали до апарату штучної вентиляції легень.

Потім протягом 5 днів у Дніпрі лікарі намагалися врятувати ногу захисника. Богдану встановили апарат зовнішньої фіксації, проте ліву ногу все ж таки довелося ампутувати. Щоб врятувати праву — Богдана доправили до Львова.

Мікрохірургічне втручання тривало близько 12 годин і минуло успішно.

Після операції минуло вже три місяці. Праву ногу Богдана вдалося зберегти. Зараз пацієнт проходить реабілітацію та готується до протезування лівої кінцівки. Після відновлення захисник планує повернутися на фронт.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.